Problem s laserovkou

pri tlaceni na oki mb260 mam cely papier zasvineny od toneru. vidiet to dost. ked tento valec co je na fotke dole poutieram,tak vyjdu asi 3 strany ciste a potom zasa to iste.ten valec ma taky povrch akoby tam bol zamat. jemny ale zasa je tvrdy.len take jemne vlakno napovrchu. suchal som to do servitky, ale stale stade ide cierny prach. je to toner co napadal za tie roky pocas tlace alebo to je daco ine? ma napadlo ci to nie je grafit,uhlik,ale co by tam robil? lebo fakt vela pusta ten valec. mam to este utierat? ma to nejaky vplyv?? v navode na tlaciaren je napisane ako utret prach z vrchu tlaciarne ale nic o vnutre :twisted: http://www.fastimages.eu/images/201409iri.jpg

Odpovědi na otázku

Je to poměrně častá závada u laserovek většiny značek. Příčin je několik ale nejvíc to dělá samotná kazeta s tonerem (to je ten černý prášek co vypadá jako uhlík a blbe se pere). Pokud tu kazetu vyměníš za novou mělo by to problém odstranit.

no, ale problem je, ze to je nova kazeta... mal som staru a zacalo to robit, kupil som novu, a robi to iste

Mno napada me jeste vycistit zapekaci valec a podavaci mechanismus. Ale je docela mozne ze je uz jeden z valcu tak opotrebovany ze se neocisti od prebytecneho toneru. Kdyz se takovy vales trochu zdrsni tak ho cistici mechanismus neni schopny cely ocistit. Jestli je to uz letita tiskarna je to mozna tento pripad. Mozna bych zvazil dotaz v nekterem servisu.

Trochu jsem patral a nasel tohle video, pokud si troufnete muzete si to zkusit sam vycistit. https://www.youtube.com/watch . Mozna to zabere.

zapekaci valec a podavaci mechanismus sa kde nachadzaju? ten toner rozberat nebudem,ten je novy,tak ten jediny by som vylucil...

Neznam tuto konkretni tiskarnu, ale casto se k te zapekaci jednotca da dostat zezadu tiskarny. Nektere tiskarny je ale treba rozdelat. Mozna zkuste vzit vysavac a kompletne ten vnitrek povysavat uzkou hubici. Jenom upozornuji vse veskere tyto operace je dobre delat s tiskarnou odpojene od site. Kdyz pominem riziko zasahu el. proudem, dalsi vec co nepotesi kdyz se behem rozdelavani tiskarna rozhodne provest napriklad automaticke cisteni. Kolecek se potom nedohledate :)

toner může být i nový au.... je to originál nebo náhražka?

jasneze original.. sak prave preto sa divim. som myslel ze sa to tymto novym tonerom vyriesi,tak som to neriesil. lebo mi to uz dlho robi. ale som zalozil novy a stale... podarilo sa mi ten valec z fotky vybrat. je to pena. pozrite foto. no je mozne ze bude mat nieco s tym??? ako to vycistit?http://www.fastimages.eu/http://www.fastimages.eu/http://www.fastimages.eu/

Mám jinou tiskárnu, ale troufám si říct, že toto je přítlačný váleček který přitlačuje papír k válci ale z rubové strany (zespodu, z opačné strany než je tisk), Ty se potřebuješ dostat k tomu válci co je nad ním, popřípadě vysát nádobku na odpadní toner. Ale pokud tomu nerozumíš, je těžko něco dělat. Raději to dát do servisu s tím, ať řeknou kolik to bude stát a podle toho se rozhodnout.... Mimochodem kolik toho už ta tiskárna vytiskla (zjistíš podle manuálu v nastavení) a jak je stará?

Ten valec cos mel vyndany je transfer roller. Tiskárnu vysaj vysavacem (vc. toho transfer rolleru), abys odstranil napadany toner. Vzhledem k tomu, ze tenhle stroj ma v toneru valec i odpadku, tak pokud to bude spinit dal, tak je to na 99% v toneru (napr. vadna sterka) Je to opravdu oki original tj. 01239901 nebo high capacity 01240001 nebo ti nekdo prodal neco jinyho co se tak tvari? Kdyz vyndas toner a podivas se na opticky valec tak ten je cisty nebo jsou na nem zbytky toneru?

no ten zeleny valec je uplne cistucky.

A není to nějaká sice originální kazeta, ale doplněná?

to pochybujem, ja som ju kupoval tam kde som kupoval tlaciaren.. a bola v oriigi skatule s napisom vyrobcu.

este som ale doteraz neukazal ake smuhy to robi. nie su to cierne bodky,ale je to skor dohneda. a je to rozmazane po celom pozadi. tu je foto kde ked si priblizite vidiet to hnede,to myslim. nie je to az take vyrazne,lebo najelspi to vidiet pod dennym svetlom. je tam aj vidiet ciernu bodku z tonera, ale to nemam na mysli. to vidiet len na prvom papieri,ked mam von toner a potom ho dam dnu. http://www.fastimages.eu/images/2014102418.jpg

3 roky, 2000 stran, nedavno meneny toner. valec oproti o kt. hovoris, je ten zeleny?? fotovalec? pretoze ten je v tonery zabudovany.