» Poradna » Počítačové sítě

Problém s internetem

Dobrý den,píši od kamaráda, včera mi z ničeho nic přestal jít internet. Na střeše máme bílou anténu, je kulatá a má zasekané hrany (promiňte za tento laický výklad, ale v tomto oboru se opravdu neorientuji). Router mám značky TP-LINK. Svítí mi kontrolky 3 kontrolky zleva zeleně a pak předposlední oranžově (vypadá jako ufo?!).Kamarád mi poradil, ať si spustím příkazový řádek a napíši ping google.comPo tom mi vyběhne "Reply from 192.168.0.1: Destination host unreachable"Myslíte, že bude problém v routeru nebo v té anténě? Děkuji mockrát za odpověď, protože počítače jsou obecně pro mě španělská vesnice :(

Odpovědi na otázku

daj ping router, zrejme 192.168.0.1 a ping brána od ISP (máš ju zrejme v zmluve). Nie je možné, že ISP má výpadok?

zkousel jsi to vypnout a zapnout? a ta "antena" bude zrejme wifi klient od poskytovatele, tak ten taky.

Vypnúť a zapnúť nestačí , odpoj napájanie . A čo je napísané na tej oranžovej kontrolke -internet ? Potom je to jasné . Ináč nechaj zapnuté a volaj providerovi a on to dá do poriadku . Nemáš internet.