» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém s instalací Windows 8.1

Zakoupij jsem tento počítač http://www.alza.cz/lenovo-ideacentre-h515s-d... .Jelikož jsem potřeboval rozdělit disk tak jsem to svěřil kamarádovi který tvrdil, že to není problém. Bohužel odstranil všechny oddíly i ty pro obnovu a Windows které tam naistaloval nejdou aktivovat. na podpoře Lenovo jsem dohledal, že je možné objednat disk pro obnovu zařízení.http://www.lenovoservices.cz/servis-a-sluzby/recovery-... Vyřeší to můj problém , anebo je možné to vyřešit jednodušeji.Podotýkám, že kamaráda jsem ještě nezaškrtil.

Odpovědi na otázku

Klidně ho zaškrť a objednej recovery, pokud nemáš instalačky a bitovou zálohu OS.

Bohužel nemám.To recovery by mělo obsahovat i OS jestli tomu dobře rozumím.

Stáhni si/půjči instalačku. Licenci máš v biosu.

Co jsem se někde ,dočetl tak Windows by si tu licenci mělo stáhnou z biosu samy. Tak jsem stáhnul instalačku naistaloval verzi co tam byla ,ale stejně se aktivace nezdařila.Nebo ta licence jde nějak v biosu najít?

Asi sis nestáhl přesně tu verzi na kterou máš licenci (zřejmě máš OEM). Uprav soubor ei.cfg v instalačce tak, aby ta verze seděla. (je to jednoduché), nebo stáhni správnou.Zkus aktivaci po telefonu (plechová huba). Většinou to projde.

Tu úpravu jsem zkoušel a ani to nepomohlo.

Hlavně nemám tu licenci. Nevím jak ji v biosu najít.

to ei.cfg vyhod uplne , pri inštalacii použi univ. kluč na Core(pro nemaš isto)potom cez prikazovy riadok odstran ten inš.key a reštartuj mal by sa aktivovat sam po kliknuti no online aktivaciu ak nie tak zas key z biosu a cez prikazovy riadok ju nahodten biosovy key ti v uvode inštalačky nezobere ak si tam mal povodne shitW8http://rweverything.com/http://2i.sk/a16285af7c

A jakým příkazem to odstraním?

uinstal:slmgr.vbs –upk ------------------------------------------------------------------instal:slmgr.vbs /ipk XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXXslmgr.vbs /ato-------------------------------------------------------------------------u shitu W8all je reštart všelijaky,ale vypnut a zapnut je na 100%

Instalačka co jsem ta při instalaci zadávat key nemusím. Lze to přeskočit.

to je v poriadku ak je ten ei.cfg urobeny SPRAVNEukaž ho seminak ho vyhod

Tak jsem ten soubor vyhodil nainstaloval a vypadá ,že je to v aktivované. V okně o vlastnostech počítače není odkaz na aktivaci ,ale jen změnu key.Díky moc za pomoc

Tady je návod, jak si recovery partyšnu vyrobit. Dělal jsem to mockrát a bez problémů.http://plus.evozi.com/143/lenovo-one-key-recove... Předpokládám, že kamarád je takovejten brouk-pytlík-ajtík, co umí akorát stahovat a instalaovat cracky (s virama) do her a hledat na internetu porno zadarmo.