» Poradna » Programy

Problém s instalací OpenOffice

Dobrý den, mám takový problém s instalací OpenOffice. Když zvolím základní volby instalace a začne normální průběh instalace, vyskočí tabulka "Chyba 1500: Probíhá jiná instalace, nejprve je nutné dokončit předchozí instalaci." Nepomáhá ani když vypnu a zapnu notebook. Neví někdo, co s tím?

Odpovědi na otázku

nevím, ze kdy je tvoje verze OOo, ale zkoušels poslední Libreoffice?

Souhlasím s předchozím názorem. Zahoď OO a dej Libre Ofice. Mám ho, pravidelně se aktualizuje, instalace bez problémů.

Hlavně je tam vidět nějaký další vývoj a pokrok.

Škoda že nepíšeš aký máš OS, ak je starší tak doinštaluj minimálne NetFramework 2. Podobné hlášky to píše ak Framework nie je v PC. Inak sa prikláňam k názorom vyššie, Libre office tiež používam, pravidelne sa aktualizuje, má podporu v slovenčine, vidí sa mi lepší ako jeho starší brat OpenOffice. Dokumenty sú kompatibilné.

Libre ani OOo by snad NET framework vůbec potřebovat neměly. Před časem jsem nějaké novější Libre cpal i na PC s XP a šlo to v pohodě.

Máš pravdu, Framework, Java a C++ sú nutné len ak chceš spolupracovať na vývoji súčastí a doplnkov LO. Pozeral som to teraz na ich stránke. Ospravedlňujem sa Marianovi ak som ho pomýlil.

Pokud probíhá jiná instalace, tak restartuj PC a půjde to. Ale souhlas, používej raději novější Libre Office.

Ktere casti vety "Nepomáhá ani když vypnu a zapnu notebook" jsi nerozumel?

Může mít nativně nastavenou hibernaci nebo režim spánku, proto je leckdy lepší poradit restart.

Je mozne, ze ti na pozadi probiha instalace aktualizaci nejakeho softwaru. Spust si Task manager (ve Windows trojhmat CTRL+ALT+DEL, Spravce procesu) a podivej se, jestli v seznamu neni nejaky Setup.exe nebo Install.exe. Dotycny proces nasilne ukonci a nasledne spust instalaci Office.

Tak bohužel u LibreOffice vyskakuje stejná chyba, ještě nějaké názory?

Nemůže to být důsledek blokování firewallu/antiviru při požadavku na komunikaci při instalaci?

bych si opatřil cd z jnp, to funguje