Problém s HDD

Dobrý den, po potížích se systémem Win 10 jsem se rozhodl přeistalovat PC na Windows 7, v PC mám 2 disky a to: SSD 120GB na system + nějake drobnosti a HDD 1TB pro ostatní programy a soubory. Po reinstalaci, se nemůžu dostat k datům z HDD (respektive v Tento počítač ho nevidím, ale ve správci disků je i když mi ukazuje, že je prázdný) a v Tento počítač nevidím ani externí HDD, který používám jako takový velký flash disk. Chtěl bych vědět, jestli se ten vnitřní HDD dá nějak inicializovat do systému bez formátování a vytváření nové sekce a já mohl data z něj získat.Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Ano, musíš mu přiřadit písmenko ve správci oddílů.

A to udělám jak? Nenabízí mi to tam nějak moc možností, respektive mi to nabízí smazání nebo nápovědu. Navíc se mi nelíbí, že to ukazuje 100% volného místa.

Start - do pole pro vyhledávání napiš slovo Oddíly nebo Správa oddílů a potvrď enterem. Klikni pravým tlačítkem na HDD, který se ti nezobrazuje a vyber Přiřadit písmenko oddílu.

Bohužel to mi nechce dovolit, ze všech možností, který tam jsou tak mi nabízí jenom smazat oddíl nebo nápovědu :/

... problém je zrejme v tom, že keď si išiel inštalovať Win 7, nechal si pripojený aj ten disk, ktorý teraz nevidíš v Tomto počítači. Systém si z neho urobil nejaký odkladací priestor bez možnosti prístupu, resp. časť disku je použitá ako zavádzač systému (to sa stáva - v časoch keď som mal windows, som radšej pri každej inštalácii nechával v PC len disk, na ktorý sa mal inštalovať systém, ináč som sa niekedy tiež nedostal na tie ďalšie disky - teraz som už pár rokov spokojný užívateľ Linuxu a s problémami tohoto typu už som sa nikdy nestretol)...

1.Vypoj 1 TB disk2.Nová istalace Win + nechat aktualizovat3. V jiném PC zjistit zda se opravdu přepsala tabulka disku atd.4.Pokud se 1 TB disk bude nadále tvářit jako prázdný použít např. Recuva apod.