Problém s externím diskem Western Digital

Zdravím mám takový problém když jsem dnes připojil exterák k PC tak na mě vyskočilo že potřebuje naformátovat a v Tento počítač se ukáže jako Mistní disk který nejde otevřít můžete mi prosím poradit jak to mám vyřešit? Nechci přijít o všechna data kterých na něm mám cca 650 Gb. Předem děkuji za rady

Odpovědi na otázku

1. Zálohuj RAW data pomocí programů AcronisTrueImage / AOMEI Backuper.2. CMD > chkdsk /f3a. Když nezabere O&ODiskRecovery oprava, pak hloubkový sken*.3b. Vyjmout disk z boxu a pracovat s ním s interním rozhraním typicky SATA / PATA*.4. Data na HDD vždy zálohuj. 650 GB není víc než 14 BD-DL za cenu o maličko dražší než GB na DVD:http://www.alza.cz/verbatim-bd-r-dual-layer-... doporučuji._* Stále je dostupná dříve vytvořená záloha! Ne souborů přímo obraz média (sektorů).

Já jsem si právě disk koupil pro to abych si měl po hromadě filmy, hudbu atd. například když se budu někde na cestách tak abych měl vše při ruce a opravdu mě nenapadlo že se disk zničí po třech měsících

1. Disk mi "zahoří" hned co ho vybalím z antistatického pytlíku.2. Disk se chová divně = HDTune kolísá rychlost na plotnách, za 2 měsíce je v pánu.3. Disk přežije těžkou zátěž pod dobu 3 - 4 měsíců a stále vykazuje dobré hodnoty, zde jse naděje, že přežije záruku. Pozor záruku disku ne dat na tu žádnou nemáš!_To jsou moje vlastní, normální zkušenosti. Osobně ti doporučuji se občas podívat (HDTune i na Hiren'sBootCD, AIDA64 apod.) na S.M.A.R.T. a někdy i udělat kontrolu povrchu. U ext. disků je navíc problém s odpojováním / zapojování = vždy bezpečně odebrat a hlavně žádné nárazy za chodu!

Pracoval jsem si ním opravdu opatrně nikdy mi neupadl ani jsem si ním o nic nepraštil a vždy jsem dával bezpečně odebrat pokud jsem ho neodpojoval od TV kde tato možnost není. Tak nevím nemůže to být třeba kabelem ?

Nevím.Nikdy nepřipojuji (sám TV nemám, ale rodinka) jeden disk k PC i TV. Důvod je prostý, některé telky si rády zaformátují aby data nešla kopírovat a na to nejsem zvědavý. Na TV jeden disk na PC jiný disk.

V pořádku vše je vyřešeno po asi třetím restartu PC. Díky za váš čas

Snad se ti to nebude opakovat, máš-li tam něco o co nechceš přijít zazálohuj si to, nikdy nevíš!

Rozhodně to nějak zkusím udělat. Ale nevím jestli kvůli tomu má smysl kupovat BluRay vypalovačku a nebo radši nějaký druhý disk

Druhý disk v tomto případě ideálně od jiné firmy, uložit a 1/4 prověřit min. povrch.

1/4 roku samo, tak to dělám já.

Ten bude vzhledem k ceně asi lepší klasický interní pokud se nemýlím. A zavřít někam do sejfu

Ext. disk není nic jiného než interní varianta v boxu plus USB / FireWire převodník. Ano je dokonce možné přikoupit dokovací stanici (1 i více disků, USB) kde bez problému za chodu PC připojovat disky jako "média" a pracovat s nimi.

Jo myslíte ty takové ty rámečky do kterých se jen zasune klasický int. disk?

To je jedno. Já kupuji i hotová řešení (WD / Seagate) i disk / rámeček zvlášť (lépe se to reklamuje). I v hotových řešeních jsou však naprosto normální interní disky (2,5 / 3,5") stačí se podívat na HDTune = vidí i ext. disk s přehledem tedy co přesně je to za typ / revizi.

Opravdu díky moc za rady ;)

Hotové externí disky dnes už bohužel často obsahují disk s nativní USB elektronikou, takže pak při problémech s vyjmutím z boxu neuspěješ. Z toho důvodu dnes zásadně kupuji box a disk samostatně.

Pokud je máš na zálohu = nevadí to. Rovnou to řešíš reklamací (data neřešíš). Osobně ovšem dnes také již preferuji možnost vlastní vybraný disk (volba) a box.

Já už několik let a svým zákazníkům to zásadně doporučuji a tluču do hlavy.Má to JEN A JEN VÝHODY.

Víš, hlavně až příště se zase něco takové stane, tak konektor vyjmi a opětovně zasuň. To za prvé.Za druhé prověř, jak se HDD chová po zasunutí do konektoru jiného (pokud existuje) a ideálně na jiném kompu.Za třetí tohle vše udělej po restartu kompu.Za čtvrté používej SW USBDeView. Je intuitivní, jednoduchý a hlavně umí odebírat drivery USB.A za páte? Přece jen se snaž - vím, je to složité a obtížné - mít další zálohu dat. Za šesté - to jen pro informaci - na NB Asus, který mám 8 let a kde jsou EXTRÉMNĚ používané všechny 4 USB porty, tak všechny ještě stále pracují, ale občas se mi stane, že externí zařízení v x-tém nechová dobře. Celkem bez přemýšlení použiji jiný USB port nebo SW.