» Poradna » Notebooky

Problém s DVD Verbatim

Potřebuji poradit. Koupil jsem si DVD Verbatim. První dva disky jsem vypálil normálně, ale při vypalování třetího nastal problém. První filmy se vypálily dobře, když jsem ale vložil DVD do jednotky znovu, abych vypálil zbylé filmy, vše šlo do háje. Notebooků mi napsal, že filmy byli úspěšně vypálený a skutečně se na disku nachází, ale nejsou přehrát ani jinam kopírovat. To samé se mi stalo i u dalšího disku a u pátého se disk odporoučel do věčných lovišť. Rozhodl jsem se proto využít systém aktivních souborů Windows, kdy můžete přidat soubory na DVD bez vypalování. A u prvních čtyř to fungovalo, ale pátý takto použitý disk mi odešel. U dalších 4 se soubory na disk nahrály, ale vždy poslední z nich (nezáleželo na velikosti) nešel přehrát(nefungoval). Poslední disk jsem dokonce zaplnil jen z poloviny, když mi počítač napsal, že disk je pouze ke čtení a právě kopírovaný film se přestal stahovat a na disku mi zbyly pouze ty filmy, které jsem tam měl z předchozího dne. Co myslíte, v čem je problém ?

Odpovědi na otázku

" kdy můžete přidat soubory na DVD bez vypalování"Blbost, nic takového není fyzikálně možné protože na DVD data bez vypalování nezapíšeš. Nevím, co je Windows obskurnost zač, tipuju něco jako "multi-session" disky, ale ani to nebylo na 100 % spolehlivé a nefungovalo to na všech zařízeních.Doporučuju normálně DVD uzavřít - buď se s mířit s tím, že není plné (disk stojí pár kaček) nebo s vypalováním počkat, až jsou soubory na celý disk.

... ale existuje, a to DVD RAM - vytvoří na disku systém souborů - naformátuje, ale má to určitou režii - vejde se méně dat. A lze pouze na RW - rewritable /přepisovatelný/ disk. A mechanika myslím musí DVD RAM umět. Pak se s CD diskem pracuje jako s normálním HDD - lze jakkoli zapisovat a i mazat ... Zde popis: https://cs.wikipedia.org/wiki/DVD-RAM

DVD RAM je speciální druh dvdéčka - není to DVD RW!

DVD RAM je dost specifické a nemusí všude fungovat. Vcelku jsem nepřišel na to, v čem by to bylo výhodné např. proti HDD. Jinak zápis/přepis se samozřejmě vždy provádí vypálením, takže se disk vícenásobným přepisem postupně degraduje.

Verbatim už dávno nejsou spolehlivé spíš naopak.

To je tu dneska nejake "zpatky do minulosti"? Jinak si nedokazu vysvetlit co tu vsichni blbnete s tema DVD... je rok 2019

si říkám, zda to není troll - skoro identický "problém" jen jiné jméno:https://www.zive.cz/poradna/notebook-mi-nenac...

Nejsem troll, jen chci vědět, zda je problém v mechanice či jestli jsem si koupil špatné disky.

Obojí je možné a protože křišťálové koule vybral admin na pravidelnou pětisetletou kontrolu, tak ti to nikdo nemůže s jistotou říct. Pokud ale doopravdy potřebuješ nápovědu, tak si hoď mincí - rada z naší strany by byla totéž.

Problem je hlavne v tom ze pouzivas davno prekonanou technologii

V čem? Co ji dokázalo nahradit?

sitova uloziste, cloudova uloziste, na fyzicke prenaseni mezi zarizenimi flashdisky, ext. disky atdFakt nevidim velky smysl dneska neco vypalovat... mozna jedine dulezite veci na specialni archivacni DVD, ale o tom se tu nebavime...

Ano, zálohy na speciální archivační média. Síťová a tzv. "cloudová" "úložiště jedno jsou. "Cloud" je pouze honosné pojmenování souborového serveru, což tu bylo už dávno. Zapisovatelná optická média mají jednu velikou výhodu, po zapsání dat je lze pouze číst.

Spousta firem pořád ještě požaduje výsledná data na fyzickém médiu. Zatímco flash disk lze snadno nejen omylem smazat a může zcela bez jakýchkoliv příznaků zdechnout tak DVD / CD je v tomto poměrně spolehlivé, při ceně disku není problém dát důležité věci třeba 2x a když se provede kontrola zápisu a čtení, tak je to OK. Ale hlavně nejde data na disku zpětně nijak změnit.

Ale jo to se porad pohybujeme okolo archivace dat kde nejaky smysl muzou mit. V denodennim zivote je ale nahradily jednodussi a pohodlnejsi reseni

ne, to je "dennodenní život" - jen pochopitelně ne v oblasti konzumu, ale v oblasti hlavně státní správy a různých "úředních" záležitostí. Není toho co do objemu tolik, jako nějaké ukládání filmů na čumění na bedně, ale pořád to není ještě záležitost nějakých fosilních pošuků v archivu.

prostě použij pořádný vypalovací soft - zdarma třeba:https://www.slunecnice.cz/sw/ashampoo-burning-studi... nehrab se v nastavení a nevypaluj na víckrát, protože s tím prostě jsou problémy - ber to jako fakt. BTW, starší článek:https://www.svethardware.cz/pruvodce-vypalovanim-meto... ale pochybuju, že se na tom něco změnilo.

Už před cca patnácti roky jsem dospěl k závěru, že vypalování bez uzavření disku (ponechání CD/DVD otevřené pro možnost připálení dalších souborů) je vždy sázka do loterie a výsledek nejistý, takový jaký popisuješ. A není to ani špatným mediem, ani vadnou mechanikou.Opakuji (a věř zkušenostem) to, co už jsi dostal v první odpovědi:Doporučuji normálně DVD uzavřít - buď se smířit s tím, že není plné (disk stojí pár kaček) nebo s vypalováním počkat, až jsou soubory na celý disk...

Souhlas, když už používat DVD, tak vždy uzavírat (s výjimkou DVD-RAM). Ta neuzavřená DVD se ledaskde chovají podivně a není vůbec zaručena kompatibilita. Vzhledem k ceně DVD média je pitomost spekulovat, "co kdybych ještě chtěl něco přidat"...

A i když je rok 2019, najdou se bohužel i tací, kteří ještě na počítači nezvládli diakritiku.

Nejseš ty náhodou nějaký politik? Takový dlouhý text a to podstatné nesdělíš?A to je:1. Jaké přesně médium používáš? /DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD-RAM/2. Jakou máš mechaniku? Jaké podporuje formáty?3. Jaký máš vypalovací program? /Nero,.../ a jakou rychlostí vypaluješ?

Používám médium DVD-R a vypaluju ve Windowsu rychlostí 8x. Mechanika je made in China a je 6 let stará.