» Poradna » Web a internet

Problém s 2 pc přípojenými kabelem k internetu

Dobrý den, mám takový problém. Když jsem na internetu přípojen kabelem tak vše funguje normálně (nějakých 15 mb/s), ale když se kabelem připojí druhý pc, tak mi internet klesne třeba na 5 mb/s a nebo občas dokonce i na 0,5 mb/s, ale druhý PC funguje normálně. Poté se potýkám s problémy, jako je třeba 300 až 2000 ping ve hrách a nebo stahování 3 mb soubory, které trvá hodinu... Nevíte někdo co s tím?

Odpovědi na otázku

Asi stahuje aktualizace. Nebo je součástí nějakého botnetu.

Druhé PC generuje vydatný provoz na síti. Možná nějaké breberky ....

Pokud jsou tebou udávané rychlosti skutečné, tak bych to neřešil a na ten internet se vyprdl. Např. ta vyšší rychlost: 15mb/s = 0,015 b/s, takže jeden znak (8bitů = 1B) se přenese za cca 533 sekund, a to vážně nestojí za to.

Pytlíku, to je ještě dobré: 1 milibit za 9 minut.Jenže on stahuje "3 mb za hodinu" => jeden milibit za 20 minut. To už fakt postrádá praktický smysl.