» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém při spouštění systému windows XP

Prosím o pomoc, při spouštění PC se mi objeví toto okno http://imgbank.cz/images/2014/12/14/IMAG066... Jak to odstranit, aby systém naběhl normálně. Mám nainstalovaný pouze Windows XP home sp3Děkuji

Odpovědi na otázku

msconfig.exe

Alebo v koreni C:\ súboru boot.ini, moc ale neradím ak nevieš čo robíšhttp://support.microsoft.com/kb/289022/sk

Neni v mechanice zapomenutenejake CD, nebo nejaka fleska v USB ? :)

Ne, není. systém normálně naběhne, musím ovšem zvolit XP, pokud zvolím jinou možnost (7 či spy - jak je na obrázku), zůstane jen černá obrazovka. boot.ini, msconfig.exe je vše ok...

GRUB4DOS nezvykne byť na CD s W7 a XP

Co odstranit ten zavaděč?

Jak, co to je?Vím, jsem analfabet... dík

No, na té fotce s nabídkou vidím obrazovku zavaděče grub4dos. Mohl by to vyřešit třeba easyBCD, ale když jsi analfabet, spíš to dej někomu, kdo se líp vyzná.

Děkuji. Kouknu na to a dám na tvou radu, někoho znám, raději mu to svěřím, jde o firemního IT

EasyBCD nemůže najít (nedetekuje) uvedený soubor.... ??????????

Oprav (fix) MBR z inštalačky WXP. Máš pošahaný bootsektor. http://www.microsoft.com/resources/documentation/w... Daj sem riadky z boot.ini, text:::::

[boot loader]timeout=30default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS[operating systems]multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin/fastdetect

http://www.sezob.cz/navody/win7_oprava_mbr.htmlbootrec.exe /fixmbrbootrec.exe /fixbootbootrec.exe /RebuildBcd

Mám XP

platí detto...J WXP ak máš cd

aký problém mať tam GRUB4DOS?

Ten Grub4Dos, který máš jako zavaděč, vyžaduje (textový) soubor menu.lst, který obsahuje popis toho, co se ti má zobrazit jako ta bootovací nabídka. Budou tam nejspíš tyto řádky:title SpyHunterněco...title Windows XPněco ...title Windows Vista/7něco ...Mělo by pomoci, když z toho souboru (raději si ho zazálohuj) smažeš všechny řádky od začátku po řádek "title Windows XP" (tento řádek také) a všechny řádky od "title Windows Vista/7" do konce. Zůstanou tedy pouze řádky mezi "title Windows XP" a "title Windows Vista/7"Potom by se měla Windows XP spouštět rovnou.

Děkuji, vyzkouším

stačí zmeniť čislo: timeout 3default 1

v timeout mám 30 a v default mám 1, tedy timeout přepsat na 3??? Vím, jsem jelito....

menu sa čísluje od 0, t.j. druhá možnosť XP má poradie 1

timeout kľudne 1 (keby si sa raz chcel dostať k tej ponuke)

Vím, že Vám musím připadat jako jojo.... Myslíš [boot loader] timeout=30 default=1 [operating systems]multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin/fastdetect

myslel som na menu.lst

Jj, bohužel není menu.lst, to by bylo super. Jak budu doma provedu opravu MBR pomocí CD win... jak radí nuda, jiná cesta asi nebudeDěkuji

Včera jsi celkem rozumně napsal, že to raději necháš na známém, firemním IT. Takže z toho sešlo? No, tak ať se zadaří.

Nepřijde mi to nijak složité... Myslíš, že mu to mám raději nechat???

Asi jo, přijde mi to i jako IT analfabetovi divné, dělat to podle návodu na papíru Raději dám na tvou radu a přenechám to IT.Každopádně děkuji všem za ochotu poradit a diskutovat Děkuji

Nevím, jak ho najít (ten textový soubor zavaděče) .ist k němu nemohu nikde najít???

Do vyhledávání napiš menu.lst

To ano, ale nic nenalezeno

ty nemáš inštalačku win XP/ 7/8 na CD/DVD/USB? Jedine Linux, ak sa mieniš onániou kafrať do pošaheného bootmanažéra.

Mám CD win XP, chtěl jsem to vyřešit bez přeinstalace win

Oprav MBR cestou konzoly CD WXP, návod je rovnaký u W7 aj WXP::::https://www.youtube.com/watchhttp://www.sezob.cz/navody/win7_oprava_mbr.htmlbootrec.exe /fixmbrbootrec.exe /fixbootbootrec.exe /RebuildBcd

Děkuji, pustím se do toho...

Tak vyřešeno. IT se v tom chvíli kafral, nakonec nezbylo, než jak radil "nuda" oprava MBR pomocí CD win... Prý by to jinak nešlo...Dík všem za pomoc