» Poradna » Programy

Problém při otevření textového souboru .docx

Dobrý den,
mám problém se souborem *.docx. Včera večer jsem vytvářel projek do IVT a, zhruba po první třetině jsem si soubor uložil, zavřel a za hodinu asi otevřel a pokračoval v práci. Po dokončení jsem soubor uložil do Databáze.pdf a i do Databáze.docx. Když jsem však chtěl zvova oteřít textový soubor Databáze.docx, tak se objevilo okno s textem: Soubor Office Open XML Databáze nelze otevřít, protože došlo k potížím s jeho obsahem. Po kliknutí na Detail: Nespecifikovaná chyba
Umístění: Část: /word/document.xml, Řádek: 2, Sloupec: 74184
Neotevřu to na notebooku, na kterém jsem to vytvářel ani na PC, který máme doma, ale na školních počítačích se otevřel bezproblému.
Můžete mi poradit, kde jsem udělal chybu, popřípadě jak soubor otevřít na svém PC?
Děkuji
S pozdravem Lukáš

Odpovědi na otázku

zvlastni, zkusil bych ve skole otevrit, pripsat mezeru a znovu ulozit, jestli se to treba nespravi

to jsme taky zkoušeli s paní učitelkou na ivty a nic

Takže Otevřít přes Obnovení textu taky nic? Pokud je to něco důležitého, asi bych zkusil soubor rozbalit, v document.xml na uvedené pozici chybu najít a opravit, znovu zabalit.

Normalne bych takhle nerypal, ale vzhledem k tomu ze je to do skoly bych rad upozornil, ze docx neni textovy soubor, http://cs.wikipedia.org/wiki/Textov%C3%BD_soubor...

já osobně bych to zkusil přeuložit do stejného formátu pomocí LibreOffice. Ono open XML (docx ap.) je totiž docela paskvil a Mrkvošrot nebyl schopen dodržet ani vlastní standard, takže je otázka, co tam ty či ony office doplnily, že to těm druhým nejede.

jak to mám uložit, když to ani neotevřu?

Zkusil jsi, co jsem psal včera?

jak to tam můžu přeuložit? vždyť ten soubor neotevřu ve wordu

Já o "přeuložení" nic nepsal. Tak nic.

prominte, jak by jsem to mohl otevřít ten soubor, nikde ho nemám ten soubor document.xml

Document.xml, ve kterém ti to hlásí chybu, je v archivu docx, odkud ho můžeš extrahovat. Předpokládal jsem, že se aspoň trochu vyznáš. Místo pokusů asi bude nejlepší rada jak píše Fun.Thomas, otevřít dokument ve škole.

Zkus to otevřít pomocí Libre Office (Open Office). Tento software někdy dokáže oteřít poškozené soubory z Microsoft Office. Pokud se to povede, tak to ulož pod jiným názvem jako *.DOC nebo *.DOCX a pak můžeš zase pokračovat v MS Office.

učinil jsem to, ale po ulložení se objeví stejná chyba

a v Libre se ti to otevře správně?

tam jo

Ok,
tak to teda ulož jako ODT a ten zkus pak ve Wordu. Ten by to měl umět taky - teda 2010 určitě. Jinak můžeš zkusit uložit to jako DOC pro starší verze Wordu (Word 2000) a kdyby nepomohlo ani to, tak bych to prohnal přes formát RTF, který skoro zaručeně eliminuje různé "hi-end" fičury.

psals, že to neotevřeš v Microsoft Word. To ale ještě neznamená, že by to LibreOffice Writer neotevřel. Můžeš zkusit portable verzi, co se nemusí instalit:
http://portableapps.com/apps/office/libreoffice_p... ...

anebo jestli máš účet na google, tak to zkus načíst do Google docs - pokud to bude OK, tak si to pak odsud zase ulož pod novým názvem.

Chlape jsi GÉNIUS! Právě jsi mi zachránil 32 stran diplomky! Máš u mě hudlana!

Děkuju, děkuju, děkuju, google docs funguje, moje diplomka je zachráněna

otevřeš ho ve škole ne? pak si zkopiruj text a delej si s nim co chces

V mojom prípade 160 stranová záverečná práca .docx zrazu nešla otvoriť: ...došlo k potížím s jeho obsahem...Pomohol tento návod: https://bhrnjica.net/2014/01/23/how-to-manuall... Kto by potreboval postup podrobnejšie, tak treb nájsť v diskusii "Ann | 16/02/2016 at 10:27"Poprípade ešte prejsť diskusiu:https://social.technet.microsoft.com/Forums/office/en-US/11c6f...