» Poradna » Notebooky

Problem dostat sa do BIOSu

Pri zapnuti ntb mam na vyber F2:ENTER SETUP a ESC:POPUP MENU. Predpokladam,ze asi odisiel HDD, kedze po uvodnej obrazovke, kde mam na vyber F2 a ESC mi nabehne: 3rd Master Hard Disk:S.M.A.R.T. Status BAD, Backup and Replace Ppress F2 to Resume. Problem je v tom, ze na tej prvej obrazovke mi nereaguje na klavesove skratky F2 a ani ESC. Na tej druhej obrazovke mi nereaguje F2, kvoly Resume. A tam konci cela moja aktivita s ntb.Ostane mi obrazovka s varovanim a moznostou vyberu F2 Resume, ale to F2 mozem stlacat do nekonecna a nic sa nedeje.Klavesnica je aktivna,restart cez klavesy mi funguje.Moze byt problem dostat sa do BIOSu kvôly vadnemu HDD? Je iny sposob ako sa dostat do nastaveni BIOSu, popripade vratit do tovarenskych nastaveni?Do BIOSu potrebujem preto: mala by tam byt moznost opravit vadne sektory na HDD a preinstalovat OS.

Odpovědi na otázku

To si asi pleties s funkciou Recovery OS zo skrytej particie. Lebo BIOS urcite neponuka preinstalovanie OS alebo opravu vadnych sektorov HDD.

Můžeš se dostat k baterce od BIOSu a resetovat ho? Tipl bych, že bylo povolené fastboot, kvůli kterému je třeba „zažádat Windows o vstup fo BIOSu“ před restartem.

Uz mi to doslo. Ale, mam to za sebou. Odpojil som HDD a potom som mal uz aj pristup do BIOSu. V nastaveniach som zakazal kontrolu HDD. Naspat napojil HDD, spustil a ide aj Windows.