» Poradna » Notebooky

Problem baterie/výkon

Chci se zeptat, hraju na notebooku hry a když jsem připojený v síti tak se mi hry sekají, ale jakmile se odpojím a jedu jen na baterii tak jdou hry krásně čistě. Děkuji za radu :)

Odpovědi na otázku

Mozna se jedna jen o spatne nastaveny rezim napajeni, zkontrolujte, ze mate pri pripojeni napajeni aktivni rezim vysoky vykon a zda v ramci pokrocilych nastaveni nemate zapnute nejake uspory energie. Druhou beznou pricinou byva prehrivani, pokud notebook pri pripojeni k nabijecce lezi na miste se spatnym pristupem vzduchu. Pokud vyse zminene moznosti nepomohou, tak napiste, jaky mate model notebooku a jaky operacni system pouzivate.

mam chladici podložku, takže přehřívání určitě ne, a i pokročilých nastavených mám nastavený vysoký výkon ntb: Windows 8 64-bit AMD A8-4500 APU with RadeonHD Graphics, 8 GB RAM, AMD Radeon HD 7640G + 8570M Dual Graphics. Děkuji za odpověď

Na Vasem miste bych si asi pustil nejaky programek na sledovani taktu a teplot graficke karty a procesoru a zkusil si zahrat, potom bych se podival na grafy, co se delo, jestli treba nedochazi k situaci, kdy se procesor nebo graficka karta behem hrani prehreje a snizi se frekvence. Je mozne, ze na baterii neni povolen maximalni vykon(typicky nebyvaji povoleny turbo frekvence procesoru), diky tomu nedojde k prehrati a da se hrat stabilneji. Pokud toto mereni k nicemu nepovede, tak asi prijde na radu testovani ovladacu. Bohuzel Vam nedokazu rici, ktere ovladace jsou pro Vas hardware nejlepsi, casto to byvaji ovladace od vyrobce notebooku, ale existuji pripady, kdy je lepsi pouzit ovladace od AMD. Mezi ovladaci k notebooku a od AMD muze byt pomerne velky rozdil, aktualni ovladace AMD jsou 14.12 a napriklad Lenovo G505, ktere se delalo ve Vasi konfiguraci, ma nejnovejsi drivery 13.152 z ledna 2014. Pokud budete experimentovat s drivery, tak bych krome graficke karty zkousel i chipset.

Díky za rady a tipy, něco s tim zkusím :)

Nepíšeš typ NB. Na NB HP se při připojeném adaptéru NB zpomalil. Na vině byl ten adaptér. Zkus vyzkoušet NB s jiným zdrojem.