» Poradna » Počítačové sítě

Přístup z internetu přes veřejnou IP (ne statickou)

Potřebuji umožnit přístup do vnitřní sítě z internetu (kamerový systém).Dříve jsem měl ADSL + pevnou veřejnou IP, z důvodu snížení nákladů jsem přešel mobilní internet od T-mobile (USB modem v routeru Asus RT-N16). Připojení k internetu je OK a od T-mobile jsem si nechal zřídit veřejnou (ne statickou) IP adresu. na routeru je nastavena DDNS.Na routeru se ukazuje WAN IP adresa 100.84.xxx.xxx, brána 10.64.64.64Pokud jdu přes tento router na mojeip.cz, ukáže se mně IP 37.48.xxx.xxxPokud přistupuji z vnitřní sítě za tímto routerem, je funkční přístup přes DDNS adresu xy.asuscomm.com i přes IP 100.84.xxx.xxx.Pokud přistupuji skutečně z venkovní sítě, přístup je nefunkční stejně tak i ping.Nějaký nápad, co dělám špatně? Nebo skutečně musím měsíčně platit statickou IP?

Odpovědi na otázku

Zaujimave, ze aj O2 dava 100.x.y.z a mojeip.cz 151.x.y.z. BTW, aky mas FUP?

30 GB/měsíc

Adresy z rozsahu 100.64.0.0-100.127.255.255 jsou neveřejné IP adresy pro CG-NAT…

1) máš nastavený správný APN přístupový bod pro veřejnou IP? U vsech operátorů je odlišný od standardního nastavení.2) máš v routeru nastavený port forwarding?

Díky výbornou radu.Pro veřejnou IP musí být u T-mobile nastaven APN publicip.t-mobile.cz

Přístup z internetu je po nastavení správného APN plně funkční.

Tak fajn :) Taky jsem se na tom totiž kdysi zasekl, takže to znám.

Mám tentýž problém popsaný na začátku. Ale změna APN na publicip.t-mobile.cz mi bohužel nepomáhá pro přístup z venkovního internetu (funguje pouze z t-mobile sítě, což je k ničemu), naopak přístup na internet spadne. Využívám rovněž DDNS. Mám internet t-mobile bez drátu. Nějaký další nápad?