» Poradna » Programy

Připojení setoboxu k anténě

Dobrý den, snažím se pripojit setobox k anténě našeho panelového domu, ale při klasickém postupu kdy propojim setobox do zdířky, která by měla vést k anténě se mi nenaladí žádné kanály. Nad klasickou zdířkou pro TV je ještě připojení na kabelovou televizi, kterou zřejmě měla dřívější majitelky bytu, problemem je, ze koncovky nesedí, a tak mne napadlo jestli to dříve nebylo svedeno obojí do jednoho, že by pres zdířku pro kabelovku nebyl veden i signál pro TV anténu. Netušíte někdo zda existuje redukce? Nebo jak mám tento problém řešit?

Odpovědi na otázku

A ten set-top-box (STB) je určený pre pozemné vysielanie (terrestrial), alebo pre káblové vysielanie, prípadne pre satelitné?Darmo budeš ty strkať do spoločnej antény, ktorá pôvodne chytala analógové vysielanie kábel k STB, ktorý je pre digitálne vysielanie. A darmo budeš strkať do pripojenia na kábelovku, keď STB je možno určený na terrestrial.Koncovky sú všetky rovnaké typizované.http://mrpierc.jecool.net/wp-content/uploads/IEC_ko... http://www.tvdigitalne.cz/obr/279.jpg

Klasicky rozvod analogovej TV je v panelakoch vecsinou nefunkcny/vypnuty."připojení na kabelovou televizi, kterou zřejmě měla dřívější majitelky bytu"Je platena sluzba, ktoru predpokladam majitelka odhlasila (snad Ti to nebude platit).Takze antena na balkon, do okna, ked mas dobry signal DVB-T.Alebo zakupit kablovku, alebo ine TV pripojenie od providera (kombinovat s Internetom).

Tu kablovku by som predsa len vyskusal. Poznam pripady, ze si ludia kablovku odhlasili, ale technici ju nikdy neprisli realne odpojit.Pre autora vlakna: si si isty, ze mate v dome naozaj funkcny rozvod? Vo vela panelakoch (aspon co som videl u nas na sidlisku) je zariadenie anteny vykradnute/nefunkcne uz cele roky, pripadne rozvod odkupila miestna kablovka a ta si cez neho siri svoju sluzbu.

A este jedna vec (zabudol som napisat) tu kablovku skus napojit napriamo do televizora, nie do boxu. V tychto rozvodoch kabloviek v panelakoch je vacsinou stale analogovy signal, ten by ti box nezobrazil.

"Poznam pripady, ze si ludia kablovku odhlasili, ale technici ju nikdy neprisli realne odpojit." - vzhledem k tomu, že se digitální služby řídí přes "kartu", tak se nemusí nic odpojovat. Analog většinou v rozvodech je zadarmo, neoficiálně, v Česku skoro u všech, kdo má rozvod od UPC, ale je to analog kvalita

No, moje zkušenost je ta, že základní nabídku přijmeš i bez karty

Tak napriklad u nas ked sme pred par rokmi odhlasili UPC, tak prisli technici a fyzicky nam kabel odpojili, aby sme signal nemali. Asi si uz nato davaju pozor, lebo takto "nacierno" tu malo kedysikablovku velmi vela ludi. Navyse, u nas v dome nie je ziaden "zabudovany rozvod" pre kablovku, kazdy, kto ich plati, ma z tej ich "krabice" natiahnuty kabel do bytu (preto to aj na chodbe vyzera ako v ustredni).

U nás v paneláku je jak kabelovka, tak DVB-T ze společné antény. Ve sklepě je "krabice" kde je pro každého zapojené to či ono, pro co se rozhodl.

Jo, ještě k těm koncovkám: v zásuvce je "zdířka" pro TV a pro VKV rozhlas, jsou to stejné konektory (na způsob CINCH), ale prohozené samec a samice. TV máme vlevo, vpravo je rozhlas. Nad nimi bývá ještě zdířka pro satelit, ale to je jiný konektor (šroubovací F).

JO a to hlavní, proč to píšu: je třeba se zeptat u správce domu nebo sousedů, jak to tam je udělané