» Poradna » Web a internet

Připojení pomocí IPv6 protokolu - připojení k síti není k dispozici

Ve stav sítě mám:Připojení pomocí IPv4 protokolu - InternetPřipojení pomocí IPv6 protokolu - připojení k síti není k dispoziciNeví někdo co kde povolit, aby fungovalo IPv6 ?Ve vlastnostech připojení mám protokol IPv6 povolen.

Odpovědi na otázku

Musí to především podporovat tvůj provider a potom router (jeho firmware + nastavení).

dej výpis z ipconfig

Provider podporuje v routeru mám IPv6 povoleno.ipconfig:Windows IP Configuration Host Name . . . . . . . . . . . . : DESKTOP-2RT1J8V Primary Dns Suffix . . . . . . . : Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid IP Routing Enabled. . . . . . . . : No WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : NoEthernet adapter Ethernet: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) 82577LM Gigabit Network Connection Physical Address. . . . . . . . . : 5C-26-0A-21-C8-63 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes Autoconfiguration Enabled . . . . : YesWireless LAN adapter Wi-Fi: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) Centrino(R) Advanced-N 6200 AGN Physical Address. . . . . . . . . : 58-94-6B-69-A7-B3 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::96b:4c23:ede4:7d64%11(Preferred) IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 10.0.0.140(Preferred) Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Lease Obtained. . . . . . . . . . : sobota 17. prosince 2016 22:58:09 Lease Expires . . . . . . . . . . : neděle 18. prosince 2016 22:58:09 Default Gateway . . . . . . . . . : fe80::1%12 10.0.0.138 DHCP Server . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138 DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 89691244 DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1F-D5-FC-E3-5C-26-0A-21-C6-64 DNS Servers . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138 NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Ukázat celý příspěvek

Podle adres LAN tipuji, že máš providera O2https://www.o2.cz/osobni/techzona-sluzby/IP...

A funkčnost IPv6 ověříš zde https://www.test-ipv6.cz/

Ano mám. Vše dle toho mám povoleno.Testem neprocházím.

Tak to prostě pozakazuj a nech tam jen teredo

Já v routeru nic o nastavení ipv6 nemám, na pc mám teredo a na tom webu testem projdu.

No ono to vypadá, že asi něco bude v nastavení modemu. Ale netuším zda jsem tam něco přehlédl.Teredo nechám jako poslední záchranu

Reálně funguje IPv6 u O2 pouze u těch modemů, které dávají v rámci smlouvy.Jakýkoliv jiný modem je sázka do loterie.Pokud máš modem od nich, tak si u položky DHCP (u IPv6) nastav SLAAC.Pokud máš (jako já) modem vlastní a IPv6 nejde, tak máš smůlu.

Modem mám od nich. Je to Huawei HG622us IPv6 se tam musel nahrát poslední FW a zatrhat IPv6.Někde bude zrada. Mají to tam takto:https://ctrlv.cz/CwhUhttps://ctrlv.cz/Ja9D