» Poradna » Počítačové sítě

Připojení NAS my cloud jako vzdálených síťových složek

Ahoj poprosil bych o radu už jsem z té bílé krabičky dost na dně. :/ My cloud jsem si pořídil hlavně kvůli uvolnění místa v počítači, záloze, zrcadlení fotek a dokumentů. V první řadě, ale přístupnosti ke všem souborům z vnější sítě. Rád bych nastavil všechny složky, aby byli viditelné nejen když se přihlásím do domácí sítě, ale i odkudkoliv na světě :D Stále bych chtěl, ale zachovat průzkumník windows ( klasické složky ). Software WD stojí za nic. Dostal jsem spoustu rad ať řeším přes vpn client, ale nevím pořádně jak. Moc děkuji za rady

Odpovědi na otázku

"průzkumník" bol terminus technikus pre vojaka v II.svetovej vojne,alebo pre kedysi davno pouzivany nezmysel od MS.Ale k dotazu:"V první řadě, ale přístupnosti ke všem souborům z vnější sítě"Nenapisal si ake mas pripojenie, ani providera ale hlavne, ci mas verejnu a pevnu (staticku) IP adresu.(ked si schovany za IP-ckom providera, mas smolu, ked mas dynamicku adresu, ta sa moze menit pri kazdom pripojeni)."Stále bych chtěl, ale zachovat průzkumník windows "Nic v zlom, ale znalosti moc nemas. Ked spristupnis Tvoju databazu suborov na web, tak umoznis pristup k suborom. Akym prehliadacom / Playerom si to bude potencialny uzivatel prehliadat, na to nemas dosah.

Ano znalosti v tomto směru nemám a právě proto se obracím sem. Ke slovu "průzkumník" snad to většina pochopí co tím myslím --> složka souborů v síti. My cloud je připojen k routeru TP - Link WR841N pomocí DHCP což je asi špatně. Proto bych prosil o radu co a jak nastavit k krok za krokem.