» Poradna » Počítačové sítě

Pripojeni k internetu pomocí lan kabelu

Zdravím, mám možná hloupý dotaz. Když se připojím k routeru pomocí lan kabelu, musím zadávat heslo k síti apod.

Odpovědi na otázku

Mysleno heslo na wifi? Ne.

díky, a zadávat mac adresu do nastavení routeru taky ne? prostě zapojím a jedu?

Zalezi na nastaveni routeru, v tovarnim (prakticky vzdy) ne a DHCP byva take prednastaveno.

Záleží na tom... nakonfigurovat jde ledacos. Doma na soho routeru nebude login jako do doménové sítě nebo do sítě s 802.1x

domácí router, do kterého se nejdřív musí dát mac adresa zařízení a pak heslo na daným zařízení. Zajímá mě jestli to přes lan kabel pujde bez toho všeho.

To si s tim uz asi nekdo hral, jinak by me zajimalo, co je to za router.

Heslo je doma nutné pro wifi, ale ne pro kabel. Abys zapojil kabel je nutný fyzický přístup a když máš fyzický přístup, tak jde resetem překonat jakékoli heslo Akorát filtrovat podle MAC je dnes skoro zbytečné, protože odposlechnout MAC adresy klentů kterým komunikace funguje a pak se za některého vydávat je velmi jednoduché. Pomáhá jenom kvalitní šifrování a dlouhé, složité heslo.

Ok, rozumím. Takže pokud zapojím kabel, tak to ani tu mac adresu chtít nebude?

Filtrovani MAC adres muze v panelaku pomoct, ale trosku lepsi heslo (staci pitomost jako TravajecervenA) je jistota. Pak se jednou za cas mrknout do logu, jestli tam neni neco divneho.