» Poradna » Počítačové sítě

Připojení do routeru...timeout

Nemohu se připojit do mého domácího routeru zkoušel jsem tyto IP:192.168.0.1192.168.1.1...tady jsem se po celou dobu přihlašoval192.168.1.2všechny adresy odpovídají na pingvyzkoušené prohlížeče:ChromeFF,MS EdgeComodov všech prohlížečích dostávám chybovou hlášku ERR_CONNECTION_TIMED_OUTMůj dosavadní postup:1. přehození utp konektoru do jiného slotu2. vypnutí antiviru, firewallu3. restart sytému do nouzového režimu4. restart routeru do továrního nastavení(co jsem nemohl zkusit je jiný UTP, ale předpokládám, když mohu bez problému na internet, tak s kabelem problém nebude)nic z toho nepomohlo, už nevím co dál...výpis ipconfigWindows IP Configuration Host Name . . . . . . . . . . . . : DESKTOP-6QJUEC3 Primary Dns Suffix . . . . . . . : Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid IP Routing Enabled. . . . . . . . : No WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No DNS Suffix Search List. . . . . . : cust.in.nbox.czEthernet adapter Ethernet: Connection-specific DNS Suffix . : cust.in.nbox.cz Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller Physical Address. . . . . . . . . : 14-DA-E9-1D-30-E0 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::59c4:e069:4734:15fb%4(Preferred) IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 10.11.1.48(Preferred) Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.252.0 Lease Obtained. . . . . . . . . . : středa 31. srpna 2016 22:03:24 Lease Expires . . . . . . . . . . : čtvrtek 1. září 2016 4:09:22 Default Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Zkus se pripojit na adresu 10.11.0.1

taky nic...

- opis si celu terajsiu konfiguraciu routra- resetni router- v navode si pozri aku ma konfiguracnu adresu- na LAN karte pocitaca nastav fixnu adresu o jedna vyssiu ako je uvedena v navode- prihlas sa do konfiguracie routra- nastav co potrebujes a kvoli comu to vlastne cele robis- nakoniec nastav parametre pripojenia podla toho, co si si na zaciatku opisal aby ti fungoval Internet

Toto je právě tovarni nastavení, psal jsem, že jsem resetoval (dokonce víc než jednou). Wifi se ukazuje jako default "zyxel" bez hesla.

Mozno este:- odpoj router od Internetu- vypni firewall- v prehliacaci vypni NoScript a podobne filtre- zapni JavaSkript ak ho mas vypnuty

zkus stáhnout advanced ip scaner a naskenovat rozsah 10.11.0.1 - 10.11.3.254 asi to chvíli potrvá, ale mohl by jsi tam najít hledané zařízení... (je opravdu tvůj router v režimu rozteru? není to jen AP?, které má IP v jiném rozsahu?)

Pravdepodobne bude scannovat jeden z rozsahu providera, coz neni uplne koser.Vypada to, ze je router v rezimu bridge.

A to moze byt problem, pretoze bridge nema IP adresy, tudiz to nema ani konfiguracnu adresu ak nieje specialne na rozhrani vytvorena ako to maju napriklad konfigurovatelne switche.

tvůj DHCP server je DHCP . . . . . . . . . . . : 95.82.140.130pokud nemáš nastavené relay, tak ti to nemůže projít pres první hop routeru... dané zařízení máš v režimu ap nebo nemáš internet ve wan portu a konektory zapojené nejspíše ve switchi....

Odpojil jsem od internetu a už se mi připojilo na 192.168.0.1. Jak jsem připojil WLAN, tak se tam znovu nedostanu, vyzkouším ten IP scanner

jestli si ho resetova, tak má IP dle návodu a ty se na něj nedostaneš, neboť dostaneš z dhcp providera jinou ip, než je ip pool, ve kterém je nastaveny router. Kdyby jsi měl internet připojený ve Wan portu, tak se ti dhcp rovidera nedostane do vnitřní sítě. Zjisti si defautlni IP adresu dej providera na wan port, připoj se do lan portu nebo přes wifi , počkej na ip , když nedostaneš, nastav si statickou ip v ip poolu defaulního rozsahu připoj se na managemant, nastav si svoje dhcp a výchozí bránu providera...

Mozno keby si napisal o co sa snazis a kam do toho routra pripojujes kabel od Internetu. Ulahcim ti to: da sa to pripojit do vstupu WAN, alebo do LAN ak to je naozaj router. To si totiz uspesne zatajil ako top-secret informaciu. Sloty tu boli nedavno a bolo ich pozadavanych 23.

drát od poskytovatele je v konektoru WLANmůj desktop je LAN1vypadá to, že už se umoudřilo...

Dělal jsem tolik věcí, že nevím čím to bylo, pravděpodobně to vypadá na triviální přehození pozic kabelů

Zdravím, mám obdobný problém. Mám O2 vdsl internet. Odešla mi wifi v modemu. Mám wifi router který jsem připojil k modemu (do modemu jde dsl kabel, z modemu LAN1 ethernet kabel do dsl na routeru, z routeru LAN1 do PC). Problém spočívá v tom, že neumím najet do nastavení toho routeru, přesněji se mi nechce načíst stránka s loginem, kde potřebuji změnit heslo k wifi. Router mám od kámoše a ten si už heslo nepamatuje. V nastavení síťovky mám DHCP i DNS získat automaticky.Konfigurace protokolu IP systému Windows Název hostitele . . . . . . . . . : Jindra-PC Primární přípona DNS. . . . . . . : Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne WINS Proxy povoleno . . . . . . . : NeAdaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti: Přípona DNS podle připojení . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E Etheret Controller(NDIS6.20) #2 Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-22-15-80-89-1F Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano Automatická konfigurace povolena : Ano Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::25bd:3b2a:43bd:b6ca%14(Prferované) Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 10.0.0.139(Preferované) Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 6. září 2016 19:29:08 Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 7. září 2016 19:38:10 Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.0.0.138 Server DHCP . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138 IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 285221397 DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-00-01-1D-F5-CE-57-00-22-15-80-89-1 Servery DNS . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138 Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . Ukázat celý příspěvek

Pokud neznáš heslo, router resetuj do tov. nastavení. Heslo se nastaví na default (nejčastěji admin/admin) viz manuál.

Neumím se dostat ani do okna s loginem. Stránka se nenačte. Umím se lognout jen do toho modemu.

Router "prý" má přidělenou jinou adresu než je uvedena na štítku. Doma vyzkouším a dám vědět. Ale jak to, že se mi v ipconfig/all nezobrazila?