» Poradna » Mobily

Příliž dlouhé jméno kontaktu při uložení na sim kartu?!

..chci uložit jméno v telefonu s androidem např:Soňa Hlaváčková a napíše mi to "Chyba jméno příliž dlouhé", tak to změním na : "Sona Hlavackova" a opět, tak tam dám "S.Hlavackova" a to už pobere, ale zase nezobrazí tu tečku.Co s tím?

Odpovědi na otázku

ved ich ukladaj na google učet..ja nemam kontakty ani na sim karte ani v telefone..ale všetko na google učte..čiže ked mi odide telefon alebo karta alebo oboje, tak o kontakty nepridem..

Stěžuj si výrobci telefonu.

Nepíšeš to všechno na jeden řádek?Jméno - 1.řádek:SoňaPříjmení - 2.řádek:HlaváčkováTo nemůže dělat problém.Nebo si děláš blázny.

..mě nejde psát na dva řádky, nedělám si blázny..

Tak tu hračku vyhoď a pořiď si telefon.

Tak neukládej na SIM, ale do telefonu. Ukládání na SIM je velmi, velmi omezené (viz. jackbrno dole).

Pokud si napíšeš Kontakty do Telefonu a dáš příkaz Kopírovat na SimKarty,tak si to systém sám upraví.Neděl z lidí voly.

Jo a "Příliž" taky svědčí o tom,že zde není něco v pořádku.Zřejmě se PŘÍLIŠ bavíš.

pokud přitom myslí na lízačku tak je to zcela v pořádku

Máš nějaký rozumný (s důrazem na slovo ROZUMNÝ) důvod cpát v dnešní době kontakty na SIM kartu??? Jsem si celkem jistý, že nemáš a je to jen hloupý zvyk. Kontakty na SIM jsou už anachronismus, protože SIM má omezenou délku jména, omezenou kapacitu záznamů, má problémy s diakritikou a ke každému jménu můžeš mít jen jedno telefonní číslo a nic jiného, žádný mail a další informace. Zapomeň na to, kontakty ukládej do paměti telefonu synchronizované s gmail a máš to. Když o kontakty v telefonu z jakéhokoliv důvodu přijdeš, tak stačí nový telefon přihlásit na původní google účet a kontakty máš během pár sekund zpět.

SonaHlavacek (v A normal)( pozn.Na simku ukladat proc ne, kontakty po ruce na malem plisku,jen mit kam zasunout/vlozit)

Já třeba píšu 'Hlaváčková, Jana', protože podle nastavení se vstup automaticky rozdělí a ukládá jako příjmení, jméno. Takže zkus použít nějakou interpunkci.

..ne, tak to nefunguje..

No, tak pokračování až přestane být tajné, s jakým telefon se to vlastně pereš. Kolik kontaktů už máš na SIMce? Obvykle se jich tam vejde jen 200-250. A jakým zápisem jsi tam dostal ty předchozí?

jsi opravdu ňoumík když v telefonu s Androidem neukládáš kontakty do Google účtu ale na SIM

..mám ho už půl roku a pořád se mě nějaký způsobem snaží vyškolit, nedovedu si představit, že by se sním měla naučit moje paní, doufám, že až ten její starej Samsung doslouží budou ještě vyrábět telefony kam si prostě uloží jména, občas napíše nějakou zprávu a hlavně z něj půjde normálně volat...

na co sis ho kupoval když chceš stejně jen telefonovat, měl jsi si teda koupit něco obyč jako jsou tytohttp://www.o2.cz/osobni/mobilni-telefony/s... http://www.o2.cz/osobni/mobilni-telefony/a...

..dostal jsem ho jako služební..

, tak to tě meli dát do kurzu : Jak na Android

OT: Fakt služební? Kde sloužíš, že sem dokážeš napsat 'Příliž'?

Jsou v prodeji normální telefony lehce ovladatelné. Treba Nokia C2 za 1 800 kč. Proč kupovat android - když nechce víc jak volat (event SMS MMS). S androidem tak pro začátečníky potřebující občas kousek internetu, mail a skype. Stejně je složité trefovat se do okýnek s písmenky aby napsal sms. To tak pro mladé.