» Poradna » Ostatní

Příklad v Java

Ahoj, jak byste vysvětlili tento příklad? int a = 3, b = 7;b = b + a++;int c = 5 * a / b;Jaké jsou hodnoty a, b, c?Zkoušel jsem si to v Eclipsu a z toho jsem nějak (ne)pochopil, že.int a = 3, b = 7;b = 7 + 3(++); //b = 10, Proč se jednička nepřičte už teď a výsledek není 11? int c = (5 * 4) / 10; //c = 2 Jak to, že se zde již přičetla jednička? // a = 2;Dokážete někdo poradit?

Odpovědi na otázku

* //a = 4 :D

jednicka se nepricetla protoze ++ je vuvozovkachpokud to bude b = 7 + 3++; tak to bude 11

Nastuduj si co je to "pre-inkrement" a "post-inkrement". Pak pochopíš proč 7 + 3++ se chová jinak než 7 + ++3

Takže post-inkrement vrátí tedy původní hodnotu, a až teprve pak se zvýší o jedna, jestli jsem to dobře pochopil? :)

Ano vypadá to že jsi to pochopil.