» Poradna » Ostatní

Prijem platby ze zahranici pres PayPal

Potrebuji poradit.Platim castku predem aby me mohla prijit platba ze zahranici na muj ucet pres PayPal u nej nemam ucet prodavam po prve a kupujici zvolil poslani penez pres PayPal.Prisel mi meil od Paypal ze penize byli poslany a ja abych poslala nemalou castku a po te ze me penize dojdou na ucet.Podle meho nazoru je to podvod,ale nevim jak to chodi kdyz se prijmaji platby ze zahranici pres PayPal kdyz ho nemate propojen se svou bankou.Dekuji mnohokrat za odpoved.

Odpovědi na otázku

A proc by si mela ty neco platit, aby tobe prisla platba na tvuj ucet?Logika=0

Dobrý večer momentálně taky teď něco resim,pan si měl kupovat reprak psal mě a z PayPalu mě došli maily že tam drží tu částku a že pokud do 12hodin neodpocinu tak že budu platit pokutu. Pan mě ale vyhrožuje policii atd že o peníze přišel.. Jako nepíše srozumitelně český.prosím a řadu a pomoc

To je fishing. Ignorujte ho a zablokujte ho.

ahoj stalo se mi to same..Pan chtel odemne koupit vec a je z californie..David Harold..Udajne mi poslal penize pres paypal kde nemam ucet a chce ted po mě poslat 14000kc aby se uvolnily penize ktere udajne poslal za vec a dopravu a ceka se na jejich uvolnení ..Napsal jsem mu ze timto zpusobem to nechci resit a nebudu nikomu posilat penize..Zacalo mi se mi to zdat divne tak nekomunikuji a pan vyhrozuje s policii atd..

Napište mu že to na policii dáte vy

Dobrý den řeším stejný problém nemám aplikaci a pan mi vyhrožuje FBI. Nic jsem ne potvrdila.

dobrý den mohl bych se zeptat jak tento spor dopadl

Právě řeším stejný problém, měl jsem poslat 15000kc aby se uvolnily penize... zrovna jsem obdržel výhružný e-mail (přeloženo google překladačem z angličtiny):"Dospěli jsme k pochopení, že nemáte v úmyslu dokončit převod prostředků z přepravních poplatků za účelem ověření transakce mezi vámi a juanjo Davidem . PayPal vám srdečně doporučuje dokončit transakci během následujících 5 hodin, protože pokud tak neučiníte, bude to mít za následek omezení přístupu k vašemu bankovnímu účtu a právní kroky proti vám osobně, protože jsme již získali všechny vaše osobní údaje z našeho databáze a jsme připraveni podniknout příslušné právní kroky proti tobě. Informovali jsme FBI a Interpol o porušení instrukcí PayPal a uživatelské dohody v zákoně z roku 1999 Enforcement ve spolupráci s World Law Agency.Očekává se, že na tento spor odpovíte do 5 hodin s uvedením požadovaných podrobností WorldRemit pro řádné ověření."

Pokud ti někdo pošle peníze na PayPal, máš je tam okamžitě. Jen si dej pozor, aby byly ve stavu "completed" a ne třeba Invoice recieved apod.Příjem peněz na PayPal nemá nic společného s nějakou další úhradou nebo posíláním peněz. Neexistuje nic takového, jako že jsou peníze pozdrženy, dokud ty nepošleš zboží.Takže pokud peníze na svém PayPal účtu nevidíš, tak ti druhá strana nic neposlala a ty pokud pošlž nějaké zboží, tak je to tvoje blbost a čekej, že jsi zasponzorovala nějakého dobráka v Nigérii.

Dobrý den, já už se týden snažím nastavit svůj PayPal účet aby mi mohla přijít platba za zboží z AliExpresu. Tvrdí, že peníze poslali, ale na PP účtě vidím pořád 0Kč. Mohlo by to mít něco společného s tím co píšete ("completed" a ne třeba Invoice recieved ) Neumím dobře anglicky a když jsem požádala o radu v aj, tak mi poslali odkazy na nejčastější dotazy,kde jsem si moc nepočetla. Děkuji Vám za Vaší pomoc.

Dobrý den, prosím Vás nevíte někdo jaký je formát názvu účtu PayPal?? Z AliExpres chtějí vrátit peníze na můj PPúčet a pro to chtějí jeho název. Je to pouze moje jméno? nemohu nikde najít číslo PP účtu ani jinou identifikaci, kterou bych jim mohla poslat.Předem děkuji Jitka

taky me ted kontaktoval Brandt Wilson z usa. Ja pay pall nemam. napsala jsem mu ze dokud nebudu mit penize na ucte nic nedostane. Zacal se rozcilovat, ze mu pay pall uz penize nevrati...atd. Ze na me posle FBI, atd. Nejsem blazen. nebudu posilat penize jen tak.....poslala jsem ho do haje a jestli se jeste ozve, udam ho na policii, jsem mu napsala. Tak jsem zvedava jestli mi jeste napise, ubozak!!!!!!!

Pěkný den,i mě dnes kontaktoval tento pan z New Yorku 😉😁 a také sem ho slušně poslala k šípku, takže čekám podobnou reakci 😁

Používejte Google překladač, aspoň tam něčemu porozumíte, ale zásadně, pokud se vám peníze na PayPal neukazují, tak vám žádné nepřišly.

Klasický podvod. ☺

STOP!!! Nic neposílej!!! Nechala ses napálit ochranným trikem. Nikdo ti nic neposlal, u PayPal neexistuje žádné zadržení peněz, pokud by ti někdo přes PayPal něco poslal, tak už to máš v účtu. Mail z PayPal je zfalšovaný. A když použijete mozek, tak ti snad dojde, že je pitomost, aby PayPal podmiňovat předání platby zaplacením jiné částky. Zapomeň na to. A příště až budeš něco prodávat přes bazoš, tak se zamysli nad tím, proč by měl nějaký cizinec úplně normální zboží nutně shánět zrovna na českém bazaru, proč by si ho nekoupil u nich a neušetřil tak drahé poštovné. Celé od začátku je to podvod.

Pokud by už měl někdo něco platit, tak jen odesílatel platby. Takhle to funguje normálně.To je ta samá blbost jako platit, aby si mohl pracovat.

Inovovaná verze tzv. nigerijských dopisů. Pokud ti někdo opravdu pošle prachy přes PayPal, tak musíš mít u nich účet. Pokud nemáš PayPal účet, žádné peníze ti od PayPal přijít nemohou.A i když PayPal máš, tak prachy přijdou okamžitě a nikdy to nevyžaduje platbu za přijetí peněz. Je úplně jedno, zda ti prach posílá někdo z Německa, Česka nebo třeba Austrálie - platba přijde prakticky okamžitě, PayPal nikde nic nezdržuje a poplatky za transakci si strhne sám rovnou.

To jsou množící se podvody na prodejce na českém internetu. Nedávno jsem prodával na Aukru mobil a ozval se mě cizinec, že ho koupí ještě za větší částku než jsem požadoval. Chtěl veškeré údaje o bance a telefonní číslo. Myslím, že to byla příprava na útok na mé el.bankovnictví a kdyby nevyšlo to, tak jsem měl poslat aspoň ten mobil. Když jsem napsal ať peníze pošle přes PayPal tak odmítl. Legenda zněla že on je z Londýna a telefon je pro syna studujícího v Africe. Z čehož vyplývá, že samotný podvodník byl z té Afriky. Mají to celkem asi propracovaný a když není někdo v obraze tak ho snadno podvedou.

Z Londyna a syn studuje v Africe )Tisice anglicany posilaji sve deti studovat do nejlepsi Africkych skol

A ještě jen tak mimochodem, mému otci chodí emaily z PayPalu a žádný účet nemá. Vypadá to, že se všichni afričtí podvodníci vrhli na PayPal.

Dobry den,take bych potrebovala poradit. Zalozila jsem si ucet na Pay palu a mam uz tam platbu,kterou jsem dostala. Ted potrebuju to prevest na muj ucet,jak se to prosim dela?? Uz se bojim, nebot pred mesicem me prisle z Paypalu mailik, ze neco mam spatne a neumim anglicky, tak jsem to blbec vyplnila. Za dva dny me volala banka, ze me zablokovala ucet.. A verte jsem dost opatrna.Byl to podvodnej mailik.A ted uz se neco bojim delat Poradite prosim?? Dekuju

Nic neplaťte, jedná se o podvod.

Ted se mi stalo, ze chtel dotycny abych poslala penize, aby mi přišla od nej platba. Vyhrozoval mi FBI, nic jsem neposlala. Proc bych mela platit, kdyz chce on odeme zbozi a ma za nej zaplatit..

Mám tu samou zkušenost.Bylo to přes inzerci na bazos.cz

Právě řeším stejnou situaci, chtějí po mě peníze, abych dostala já ty, které by měl dotyčný poslat na paypal, prodávala jsem věci přes bazos.cz. Když jsem nechtěla dál jednat, poslali mi mail, že mě budou žalovat.

Dobrý den řeším stejnou věc jako vy.Jak jste to řešila můžete poradit jak postupovat?Prodával jsem také přes bazoš kde mě mohli kontaktovat jen telefonicky a došla mi zpráva "info" píši jak byla zpráva napsána "je va hudební instrumentalni inzerat na bazos cz jet dostupny k prodeji?Pokud ano,prosím,obrate se na mj email semil367@outlook.com" stalo se to 9.7.2018 23:10 komunikuje se mnou přes email pod jménem Sagi Emil První email co mi napsal kolik za to chci v eurách.Tak jsem mu napsal sumu a on souhlasil.Napsal mi podruhé,ýe nejlépe kdyby to šlo přes paypal,že je to pro něj nejlepší varianta.A pokud nemám tak mi odeslal odkaz jak to založím tak mi pošle obratem částku.PROSÍM O VAŠI ZKUŠENOST A POMOC JAK DÁL POSTUPOVAT.DĚKUJI

Buďte opatrný, ať vám peníze pošlou buď na účet a nebo na skutečný PayPal, který si zařídíte, doporučuji si na paypalu zřídit paypal.me

Dobrý den, mohu se zeptat, jak jste se vyřešila? DěkujiLucie

Mám stejný problém, týpek se mi ozval na inzerát na bazoš, platit chtěl paypalem, pak mi poslal potvrzující email, že mi poslal danou částku a ještě navíc 9 000, které jsou poplatek firmě za převoz, který musím jít zaplatit do banky. V této fázi mi to už přišlo divné a veškerý kontakt s ním jsem zablokovala. Bohužel jsem člověku věřila a dala jsem mu své údaje (jméno, adresu a telefonní číslo), které prý potřeboval kvůli převodu peněz na paypal. Myslíte, že by to mohl nějak zneužít a dostat se k mému účtu?

Stalo se mi včera to samé. Ben Carlos údajně z Rakouska chtěl ode me koupit pres sbazar novou parní žehličku za 5000,- a dneska mi dokonce volal pres whatsap ze mi posila penize pres paypal a at to potvrdim. Bylo mi divné i znění paypalového mailu (jina koncovka) a navic misto 5000,- mi udajne posilal 10000,- Napsala jsem mu, ze takhle penize nechci, at to posle primo na ucet. Neco jeste blabolil, tak jsem ho rovnou nahlasila a zablokovala. To same v mailu. Nicmene jsem mela strach, ze jsem poskytla cislo uctu, moje jmeno a prijmeni + telefon. Volala jsem kvuli tomu do banky (airbank) jestli se nemuze neco stat, pokud jsem na sebe dala tyhle udaje a bylo mi receno, ze se nic nestane. Vsechno je zajisteno jeste pres apku v mobilnim bankovnictvim, oni maji i otazky na ktere zna odpoved jen majitel uctu atd. Tak me uklidnili. Ale at uz jsem priste s timto opatrna. No, takze diky za tuhle stranku, kde vidim, ze je nas podstatne vic a cmoudi zkousi podvadet jak se da....

Dobrý den, ja taký naletěla a jeste poslala a penize bohuzel, jen potom zacala hledat v internetu a zjistila, ze Paypal neposila emaily od gmail :( napsala jim, ze jestli moje penize nevrati do 09,10,2020 tak pujdu to nahlasit, jen ze penize asi uz neuvidim. Kontaktovala mi nikolarose352@gmail.com( prodavam saty), a emaily mi jdou od paypaltransferservlce05@gmail.com. Davejte pozor

Teď se mi stal podobný případ prez bazoš mě oslovil cizinec že chce odmemne koupit stroj a jestli mám účet Pay PAL že mi okamžitě pošle platbu na můj účet ale platbu zdržel agent z Pay PAL a že musím zaplatit 750eur aby platba dorazila na můj účet. Poslal jsem je někam.

Zdravim take se mi stalo to same ale prez letgo a take po me chteli ze mam zaplatit postovne a nejake poplatky tak jsem ho poslala do.... a typek mi ted pise ze na me posle FBI tak se chci jen zeptat jestli to pak jeste s vami nejak resil kdyz ste ho poslal nekam ? A hlavne ubec mi nejde do hlavi jak by mi mohl poslat penize prez paypal kdyz tam nemam ubec ucet ?? A jestli muze nejak zneuzit udaje co jsem mu poskytla jmeno adresu a tel. ?? Dekuji za odpoved

Lidi trochu selského rozumu. A když už se necháte nechytat, tak se nebojte, že na Vás někoho pošlou. FBI se můžete bát, pokud bydlíte na území USA. Ta má zakázáno operovat mimo USA.A když už Vám budou vyhrožovat nějakou jinou institucí, za co by Vás mohli stíhat? Za to, že jste si rozmysleli prodej zboží. To je opravdu hnusný trestný čin hodný vězení

Dva dny resim to stejné. Pan si měl koupit reproduktor z letgo za 2500,- chtěl po mě číslo účtu,iban,bic, jméno banky... To jsem mu nedala poslala jsem mu jen číslo účtu. Ten mě druhý den psal že poslal částku 5 500,- a poslal mě i nějaký vyfocený list kde je že poslal tu částku na můj účet. Zboží že vyzvedne nějak agent... Najednou mail z PayPal že mám zajít na nějakou pobočku westen union a tam zaplatit 3000,- jsou to peníze pro toho agenta nebo cosi a mě to pak dojde zpátky na ten účet i s penězi za reprak. Když jsem psala že na to Kašlu že mě nic nedoslo že se prodej neuskuteční. Najednou zacnuli chodit maily od PayPal i od něj že ty peníze PayPal nemůže vrátit na účet z kterého přišly skrz 100% bezpečí prodávajícího a kupujícího. Dnes mě došel znovu mail z PayPal přesný postup jak mám postupovat a je tam že to převezme nějaký agent z Nigérie. Odpoledne jsem jela na policajty protože když jsem včera chlapovi napsala že obchod neproběhne že z toho nemám dobrý pocit tak mě napsal že má moje telefoni číslo a adresu a že dojede s místní policii se podívat kde bydlí a zabezpečit mě. Na policajtech mě řekni že dokud se nic nestane oni nic řešit nebudou. Nebyla jsem okradena,ani mě peníze nedošli tak mě řekli že nemám reagovat a že to bude nějaká habaďura. Jméno mailu bylo nějaký smyšlený.. Jenže teď nevím co když se ozve.. Mám reagovat? Nebo se na vše už vykašlat a nechat být? Nemůže mě snad nic hrozit ne? Furt mě nejde do hlavy to s téma penezma.. Děkuji za veškeré rady a typy

Je to od začátku podvod. Zprávy z Paypalu jsou zfalšovaný. Historky o platbě pro "agenta" holý nesmysl. Když viděl, že z Tebe peníze takto nevymámí, tak zkouší vyhrožovat policií, FBI. On o žádné peníze nepřišel, vše si vymyslel. Nemůže Ti udělat vůbec nic, jen to zkouší. Vůbec s ním už raději nekomunikuj, zalbokuj ho!

A ještě důvod proč se není třeba bát:1) Podvodník je odkudsi z Afriky a jen z tebe výhružkami zkouší vymámit peníze. Česká policie (a už vůbec ne žádná jiná instituce jako FBI, apod.) by stejně neřešila nějaké nářky nějakého Nigerijce, i kdyby to pododník nebyl (je to cizí občan).2) Ty ses ničeho nezákonného nedopustila, takže i kdyby Tě žaloval (což na 100% neudělá - jsou to jen plané výhružky), tak to s přehledem vyhraješ.

Dobrý den řeším zrouna stejný problém mám kupce na starou ložnici až s USA posila my peníze z paypal účtu na můj účet v bance ale mám přes Western Union poslat peníze dopravci a on my pak částku doplatí. Už my to bylo divné proč já mám platit dopravce. Pořad to po mne vyžaduje a paypal my vyhrožuje právní cestou. Ale já jeho peníze nemam na účtu. Je to možné vůbec mě stíhat.

Zdravím mám na paypal peníze připravené k vyzvednutí, ale když na ně kliknu abych je přijal tak mi to řekne že mám počkat 30 min jenže tohle to mi to říká už tak po 5tý co je s tím?

Mam ten sami problem mam na paypel uctu penize ale nejdou mi prevest tak hledam radu co s tim

Když jsme 'obdrželi' takovou platbu přes paypal tak po nás přepravní společnost chtěla, aby jsme odeslali peníze za poštovné a tím se nám uvolní platba. když jsme neposlali zboží ale pouze peníze pro přepravce je možné tyto peníze získat zpátky ? byly poslány přes bankovní účet

Nyní mají nejspíš novou mailovou adresu service@intl.paypal.compokud vám příjde něco z tohodle emailu tak blokujte

Ano, tento e-mail opravdu pouzivaji. A jeste mi prisel e-mail od vymyslene prepravni společnosti : darkblueshippingco.png@gmail.com (prodavala jsem na Letgo)

Mě se stalo dnes to samé..prodávala sem kočárek na letgo...ozvala se mi paní Anna Golíková s tím že žije ve Finsku ale že pošle platbu předem. Za pár minut mi přišlo potvrzení z PayPal že peníze jsou doručovány (99%) a že přes western union mám poslat peníze na dopravu do NIGERIE!!!!! Ještě teď se klepu od nervů 😡 takovým podvodníkům by měli sekat ruce a řezat a řezat....lidi nic nikam neposílejte a ignorujte, zablokujte. Vyhrožují policií a FBI ale to jsou jen plané řeči jak vás vystresovat 👿

iban

Nic neplatit na celou transakce se vykašlete je to podvod

Potrebuji poradit.Platim castku predem aby me mohla prijit platba ze zahranici na muj ucet pres PayPal u nej nemam ucet prodavam po prve a kupujici zvolil poslani penez pres PayPal.Prisel mi meil od Paypal ze penize byli poslany a ja abych poslala nemalou castku a po te ze me penize dojdou na ucet.Podle meho nazoru je to podvod,ale nevim jak to chodi kdyz se prijmaji platby ze zahranici pres PayPal kdyz ho nemate propojen se svou bankou.Dekuji mnohokrat za odpoved.

Dobrý den, už to mají vymakanější. Inzerovali jsme na Bazoši a zájemce se ozval ze Srbska. Účet na PayPalu jsme měli ,tak jsme mu poslali “pouze “ e-mail, telefon a jméno . Peníze byly údajně ihned odeslané , ale chtěli po nás poslat na čínské platební paypal údaje částku 18.100 Kč pro přepravce . Mám to prý poslat přes money gram( nikde jsme to paypalu nenašli - možná to tam je, ale nevíme kde a ani co to je) . Až prý bude částka za přepravu odeslána , máme udělat scan platby, poslat někam na paypal a celá částka bude uvolněna . Napsali jsme jim, ze nevíme proč by jsme měli platit jejich dopravu . Pán mi dokonce poslal občanský průkaz s fotkou pána ze Srbska. Ten asi ani chudák neví , ze jeho doklad používají k podvodům . Tímto jsme přestali komunikovat a zablokovali si jejich e-mail. Potvrzení platby přišlo z níže uvedeného e-mailu service@intl.paypal.com. Je to samozřejmě PODVOD. E-mail zájemce je donpactko@hotmail.com. Dávejte si opravdu pozor. Mysleli jsme si , ze se nás podvody nikdy nedotknou a bohužel i pro nás je toto poprvé. Trochu nás samozřejmě děsí , že mají náš e-mail a telefon, ale snad to bude v pohodě . Kdyby se náhodou ozvali , tak jim napíšeme, že to budeme řešit s policií.

Dobry den, Prosim Vas, dnes jsem mela podobnou zkusenost. Odepsala jsem na ten e-mail, ktery mi navic prisel do Spamu, ze nevidim duvod, proc bych mela platit poplatek jeste vetsi, nez kolik vlastne pozadiji za zbozi a ze o prevod a uskutecneni platby nemam zajem. At penize vrati odesilateli. A jemu zvlast jsem taky napsala e-mail, ze takto budu jednat. Mohla bych vas poprosit o informaci, jak to u vas dopadlo? Nevykkradli vam ucet, nebo nebyl z toho nejaky pruser? Dekuji Vam mnohokrat, mam ted. Strach.

Prosím mám stejný problém. Přes bazar jsem měl zájemce na koupi telefonu z ciziny. Zaslala jsem údaje banky, mé číslo účtu (IBAN), adresu a telefonní číslo. Nyní mi přišel email od Paypalu. Založený ho sice mám, ale na jiný email. Píšou to samé, že mám zaslat zboží a poslat doklad o poslání a následně peníze uvolní. Předpokládám, že teda pěkná blbost a nikam nic nezasílat. Moje otázka akorát zní. Je účet bezpečný? Nemůžou se do něj nějak dostat, když jsem sdělila tyto informace?

Zdravím, stal se mi teď podobný problém, prodávám na aukru a na jedno zboží přišel dotaz o ceně v eur. Říkám si, že je divný, v dnešní době si nepřepočítat kurs. Ale protože byl dotaz vedený z aukro účtu a email byl od seznamu, tak jsem odpověděl. Přišel mi mail že mám poslat údaje atd. Ale nejdříve jsem se ho zeptal na pár otázek, po kterých jsem byl ujištěn, že nemusím mít strach. Tak jsem byl zvědav co bude dál a poslal číslo účtu a swift kód. A přišel email o platbě přes pay pal, a bla bla bla, stejná omáčka jako u vás ostatních. Takže jsem mu napsal, že s podvodníky neobchoduji a že ho nahlásím na policii. Tak uvidím co bude dál. Jinak ale super, že tato stránka je a lidi se dozví co je potřeba.

Mám podobný problém, prodávala jsem na aukru satelitní přijímač, a ozval se mi pán, že ho chcekoupit, pracuje jako manažer u firmy, adresa byla v Ledči nad Sázavou, že abych mu poslala číslo účtu ale IBAN, že bude peníze posílat ze zahraničního účtu, v domění že zboží půjde do Ledče, jsem mu poslal to číslo. Pak mě přišel mail,že poslal peníze 3200,- a adresu kam se má zboží poslat, byla ve Francii. Pak mi přišel mail od paypalu, že mám zboží odeslat na uvedenou adresu a že mi peníze pak uvolní. Nechtěla jsem nic posílat, ale nakonec po několika mailech od něj i paypalu, jsem to poslala.zaplatila jsem za dopravu skoro 900,. Poslala jsem jim doklad o odeslaní a že mi po ověření pošlou peníze do 48 hodin.když nic nepřišlo, a po mém dotazu, najednou že se stala chyba a že pán musí poslat ještě 11800,- aby mi mohli uvolnit 15000,-ale že já musím poslat zpět těch 11800, na což jsem odpověděla že je to asi podvod a nic v žádném případě posílat nebudu. On mi napsal že se o podvod nejedná, ale že ty peníze musím poslat, tak nevím co mám dělat. jestli nemůžou nějak zneužít můj účet, když mají můj IBAN. Poradíte někdo co mám dělat?

Květa Janovská, dobry den, muzete mi napsat. Ja taky naletela, a poslala penize-ohlasila to na policii, ale potrebuji jeste nekoho, kdo taky prisel o penize( tomakociute81@seznam.cz)

Další podvodníci píší z mailů cjoe6018@gmail.com , mariana42@altmails.com a joe01@altmails.com. Tvrdí, že peníze jsou na cestě buď přes PayPal nebo Lloyds Bank a Vy máte ihned poslat zboží. Mě uvedli tuto adresu: Full Name : Plesa Patrascan FlorentinaDistrict: VranceaCity: FocsaniZipcode: 620009Country: Romania Prosím Vás, nedělejte to! Stoprocentně o zboží přijdete a peníze nikdy nedorazí

Včera nás kontaktoval přes sbazar.cz pan Neumann Andreas a chtěl koupit do Rakouska skříň za 10.000,-. Napsal nám, že poslal 14.800,-, kdy 10.000,- je za skříně a 4.800,- na dopravce. Následně nám měl přijít informační mail o provedené platbě s dalšími pokyny. Ten nám došel. Ač měl název service@paypal.com jeho skutečný název byl service@intransferservice.com . V prvním emailu nám jakýsi slovák psal, že pan Neumann Andreas peníze poslal. V druhém mailu, který už byl napsán velmi špatně česky, bylo napsáno ať pošleme 4.800,- na účet přepravce a po převzetí zboží nám bud vše vyplaceno. V druhém emailu bylo ještě podezřelé, že pro platbu na přepravce se má použít měna BitCoin. Věřím, že tento příspěvkem třeba někomu pomůže. Zkusím vše nahlásit ještě na policii, aby to tihle (výstižné slovo z důvodu cenzury nepoužiji) měli těžší.

Ten stejný Andreas kontaktoval na prodej zboží na sbazar.cz i mě... informační mail co měl udajně přijít z paypal přišel úplně ze stejného mailu.