» Poradna » Notebooky

Přidání RAM karty do notebooku

Dobrý den, vlastním nootebook Lenovo G505s. Vím, že u tohoto notebooku lze přidat kartu RAM. Zajímá mě však jestli tento krok zvýší výkon notebooku. Předem děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Vetsi pamet ram muze zlepsit odezvu systemu, ale neznamena to ze vse pojede rychleji. Jenom pripadne nacitani aplikaci bude sviznejsi. Taky zalezi kolik mate pameti ted a co na tom notebooku provozujete.

Výkon notebooku se nezvýší nijak. Jen díky větší RAM nebude muset tolik dat odkládat na pomalý harddisk a některé věci, zejména různé změny stavů (otevření dalšího okna, spuštění programu, přepnutí na jiný program atd.) můžou být o něco rychlejší. A výpočetní ani grafický výkon (např. hry) se nijak nezmění.

Jinak ale více RAM je samozřejmě lepší, celkově trochu ožije systém, takže pokud je možnost, klidně přidat, smysl to má. Zvlášť pokud by byla původní RAM jen 1-2GB, tam se to projeví hodně. A cenu má i ze 4 na 8GB, dnešní programy jsou rozežrané.

"Jinak ale více RAM je samozřejmě lepší"Urcite sa to oplati predajcom HW. Ci sa to oplati autorovi, na to je malo udajov.

Patrilo by sa mať aspoň 4 -8 GB . Ale 4 GB určite je treba, na slušnú funkčnosť , nie na zvýšený výkon .