» Poradna » Web a internet

Při testu spadne internet

čaute Při testu rychlosti internetu internet spadne tak na 15 vteřin, ale to je při upload. a to jsem zkoušel každý den na jinem pc , notebooku. NEvíte kde je chyba nebo co s tím děkuji moc za rady :)

Odpovědi na otázku

Chyba neni nikde. Test vytizi linku (ve smeru uploadu, tedy od Vas) na plno a pro ten ostatni provoz na ni v tu chvili neni misto.Jinak merit linku bez vylouceni jineho provozu je blbina..

sorry že se tak ptám ale kde není místo na provoz jako ve směru uploadu ? jinak díky moc

Kde? No na lince do internetu.Vite, jak funguje ten test? Snazi se linkou procpat co nejvic dat, tj. zatizi ji na maximum. On proste meri, co se linkou da procpat. A kdyz se o to snazi, tak jiny provoz uz proste nema na lince misto. Neni to nic tajemneho.

aha :) tak díky za vysvetleni :)

ja vím že se ptám debilně ale moc se v tom nevyznám :D . a jekto že u jiného poskytovatele např. UPC u bratra to nedělá nikdy ? mám poskytovatele fifejdy net

Protoze tam je rychlost uploadu patrne mnohem vetsi a nejaky ten provoz krome mereni se tam "ztrati". Pak tam mohou byt i ruzne technicke priciny (zejmena v pripade wifi).

no patrně větší to nevím. U bratra jsem měřil test přes server www.speedtest.net a jeho rychlost byla při download 45 cca mb/s což je patrně vyšší než u mě a rychlost upload byla u něho 12mb/s. Ja měřím doma taky přes speedtest.net a download mám cca 15mb/s a upload cca 20mb/s. a rouer mám : TP-Link TL-WR841N ještě jednou díky

Preboha, nerieš to. Pokiaľ máš internet tak surfuj. Horšie by bolo, keby si mal rýchlosť miesto 15mbps len 15kbps. To by si si i guláš navaril, než by si sa niekam dostal

Ak uz teda chces nieco merat, tak nie cez wifi, na ktore staci zakaslat a hned spadne rychlost na 1/2. Meraj to vyhradne cez LAN a este lepsie bez toho routra.

napadlo mě vypnout elektřinu v celem domě at se restartuje příjmač a všechno a pomohlo už to neděla nepadá :)