» Poradna » Windows (a jiné OS)

Při spuštění pc systém nenabíhá automaticky, musí se zmáčnout enter :-( SetBios?

Při spouštění staršího počítače se počítač zastaví u voleb spuštění (press del, press alt+f2 to enter e2 flash utility) a nenaběhne automaticky, co musím nastavit v biosu, aby to normálně automaticky naběhlo?

Odpovědi na otázku

V pořadí bootování (boot priority) dej na první místo HDD se systémem.

Tak jsem to v Biosu přehodil, pevný disk dal jako první a další dvd mechaniku a další ost., bohužel to ale stále nenabíhá automaticky, po najetí písmenek, je tam řádka volby a kurzor čeká, až zmáčknu enter. škoda. ale děkuji za tip.

Bootování pohodlně nastavíš pomocí utilitky EasyBCD.

Jaké je napětí baterky? Mělo by být přes 3V.

Bez znalosti konkretniho typu BIOSu a moznosti jeho nastaveni se da jen hadat.Pokud to zaclo delat z niceho nic samo, tak muzete zkusit vratit BIOS do zakladniho nastaveni, vetsinou se volba menuje priblizne: Load Default BIOS Settings. Resetovat CMOS podle navodu k desce. Vymenit knoflikovou baterii na zakladni desce.