» Poradna » Programy

Při pokusu spustit ÚČTO 2016 se mi ukáže chyba ntvdm.exe.Windows XP

Zdravím mám docela velký problém, snažím se spustit účto, které používáme v rodině strašně dlouho a najednou to nejde. Co jsem pochopil tak má jít o DOS program? C:\UCTO2016\U.BAT Na netu jsem našel pouze nějaký hotfix, který toto nevyřešil. Děkuji za každou radu.

Odpovědi na otázku

Neříkej, že výrobce Účta nezajišťuje podporu uživatelů.

Přesně, pokud je to korektní licence, tak se obrátit na technickou podporu výrobce.Jinak celkem pochybuju že v roce 2017 resp 2016 , když píšete Účto2016 by ten program byl vydáván ještě pod stařičkým DOSem (např jako db FOXPro)

Tak to vubec nepochybuj. Spousta programatoru podobne zabehlych aplikaci proste odmitla tim prechodovym procesem projit a dodnes flikuji dohromady dos a windows funkce.

Pak je blbost uživatelů že u něčeho takového zůstávají. A to nikde netvrdím že je nutné mít hned Windows 10 a aplikaci na MS SQL, ale mít cenná firemní data (což předpokládám účetnictví je) na dnes již nepodporovaném systému je dost hazard.

Tak jestli to jede třeba na Freedos, nebo na DosBOXu, tak není důvod to neprovozovat dál. Naopak - PC může být totální šrot připojený jen na místní síť a je záruka, že na tom účetní nebudou smažit Solitaire Pokud by to běželo v DosBoxu na linuxu, tak to bude i dost bezpečné a může to v pohodě jet i na fungl novém HW.U účetního SW ale asi dost záleží na datech - aby to reagovalo na změny v daních, poplatcích a všech těch blbostech - to nezáleží na vlastním SW, ale na tom, že někdo musí udržovat aktuální data pro ten SW.

Obraťte se na podporu Účta.

Zkouším jejich livesupport ale nějak to nefunguje...

Porovnaj si dlzku toho ntvdm.exe. Pokial bude ina ako tam pisu, tak to bude najskor vir s nazvom ntvdm.exe. http://www.file.net/process/ntvdm.exe.html

ve win 64 bit se ucto musi spoustet v dosboxu, maji na strankach navod i ke stazeni jiz verzi ucto 2017 s dosboxem

Pochybuji, ze tam ma WXP 64bit.

Stačí kouknout na jejich stránky a trochu hledat v dotazech.Používáte Windows XP a nejde vám účto spustit, případně se objevuje hlášení, kde se vyskytuje klíčové slovo NTVDM?Příčinou je aktualizace systému Windows KB2724197, která narušila funkčnost systémové utility NTVDM.EXE (Windows NT Virtual DOS Machine), která zajišťuje běh 16bitových dosovských programů.Řešení:1) V některých případech postačí nastavit spouštění účta v okně. Poklepte pravým tlačítkem myši na zástupce (ikonu účta), levým tlačítkem volte /Vlastnosti /Možnosti(Obrazovka) a v Možnostech zobrazení(Využití) vyberte Okno. Velikost okna nastavíte z volby /Písmo, například vyberte typ písma Lucida Console a nastavte velikost 24.Pokud nejde spustit účto ani v okně, pak se nabízejí další řešení:2) Účto spouštět ve virtuálním prostředí DosBoxu. Toho docílíte spuštěním dávkového souboru ZZZ64.BAT z adresáře s účtem (implicitně C:\UCTO2012) a používáním nového zástupce ÚČTO2012 DOSBOX. Také lze ručně upravit spouštěcí příkaz v aktuálním zástupci v záložce Zástupce(Program) v údaji Cíl(Příkazový řádek):původně C:\UCTO2012\u.batpo úpravě C:\UCTO2012\u64.batPodrobnosti o provozování účta v DosBoxu naleznete zde.3) Odinstalovat inkriminovanou aktualizaci zabezpečení systému Windows KB2724197 z volby Start /Ovládací panely /Přidat nebo odebrat programy. V nabídce /Ovládací panely /Automatické aktualizace lze také automatické aktualizace vypnout.