Přetaktování C2Q 8300

Zdravím- před časem jsem se tu ptal na náhradu za moji ,,odcházející,, HD 5770.Sehnal jsem si R7 260.Byť jsem se často od jiných uživatelů setkal s názorem, že skóre v testovacích SW ( 3D Mark, atp. ) nemusí mít vždy vypovídací hodnotu, přesto jsem srovnal výkon obou GK a rozdíl se někdy v jednotlivých ( ,,grafických,, ) položkách pohybuje i v 60%.Nicméně teď stojím před otázkou: má tedy smysl mé starší CPU C2Q 8300 přetaktovávat ( řekněme k těch 3GHz ) nebo to nechat, jak to ,,stojí a leží,, ?Díky

Odpovědi na otázku

pri tej grafickej karte to mozete nechat v stave akom to mate bez taktovania, moc zmysel to nema

Spusť si svoji oblíbenou hru, zapni správce úloh a pokud jede procesor na 100%, pokud ano pak se přetaktovávat vyplatí.

Protože jsem nic jiného k měření ,,po ruce,, neměl, tak jsem použil Sledování prostředků ( ve Windows ) a při Lost Alpha je max. zatížení procesoru 81% ( podle grafického znázornění jsem si všiml, že nejvíce bylo zatížené jen jedno jádro, ostatní 3 znatelně méně ).

Hraješ hry nebo benchmarky? Běží ti to lépe než na té HD 5770? Pokud jsi odpověděl "hry" a "ano", tak to neřeš. Pokud narazíš na hru, co ti opravdu půjde blbě, tak můžeš zkusit CPU popohnat, zda to pomůže.Rozdíly v testech vždy byly a vždy budou. Na netu je většina testů dělána na opravdu silných CPU, aby se vyloučil jakýkoliv vliv na grafiku. Takže porovnávat svoje výsledky s nějakým přetočeným i5/i7 optavdu nemůžeš.

To určitě ne- já pouze srovnal výsledky mé HD 5770 a R7 260 ( vše u mně na PC )

otázka je, jak ty testy počítaj a co počítaj a jestli třeba nezvýhodňujou novější model... KDyž se podíváš na parametry karet tak uvidíš že jednotek mají cca strejne (768 vs 800 ve prospech 5770), takty +20% ve prospěch R260... A i když ta R7 je novější architektura, tak to dohromady opravdu nedá nárůst 60% ve hrách...

60 procent urco ne spiš tak 5770 na r260 cca 15-max 30procent navic ale stím že je o několik desitek procent menší spotřeba plus nove funkce lepší verze dx a opengl,menší zatěž pro zdroj a menší zahřivaní,časovaní paměti je o kus lepší než se davalo do 5770,nehledě na to ve vyším rpzůišením se už 5770 zahlcuje a natož r260 zvlada v pohodě,ale i pro dnešní dobu 5770 se da použivat v klidu

Tak si procesor na 3 GHz přetaktuj a vyzkoušej si to.Budeš vědět hned jestli se to vyplatí nebo ne.

urcite taktovat ale na rozdil od jinych 4 jader jako Q6600 tento je trosku orezany a moc se nehodi na hry, ma totiz snizenou velikost pameti L2 cache, na hry to chce mit co nejvetsi jako Q6600 anebo q9550

i kdyz dnes je uz mozna nejlepsi vzit core i5 2500 K a pekne to smazit, aspon na 4500 Hz

přetaktovat na minimalně na 3ghz a zjistit ve hrach ne bachmarkach,nebo aspon 3d marku koukat na score grafiky ne na celkovy,když bude graficky vykon vyší než se stock cpu tak ti ji brzdil,rači bych si sehnal levne q6600 taknul na 3.3-3.5ghz a neřešil bych to spotřeba ale pujde rapidně nahoru a hlavně abys to mněl čím chladit,a to ne jen cpu ale i desku,kaskadu chipset,do konce roku ti to ještě vydrží ale pak po příchodu gt5 se budou už hw požadavky zvětšovat

ja jsem Core 2 Duo taktoval na 4 GHz až, Core 2 Quad na 3,3-3,6 GHzCre Sandy Bridge nad 4,500 Hz ty K varianty, myslim vsecky