» Poradna » Web a internet

PrestaShop vs. pronájem eshopu

Ahoj, chtěl bych se zeptat na zkušenosti někoho, kdo provozuje menší eshop, nebo se o toto téma zajímá. Chci si otevřít malý eshop, ve kterém chci prodávat pouze několik málo produktů v několika barvách. Celkově tak 30 položek. Protože vím, že to bude spíš přivýdělek než megabusiness, zvažuji jakým způsobem ho budu provozovat. Dodávám, že chci prodávat designové doplňky, nehodí se, aby shop vypadal jak před 10 lety.1. Existuje levné řešení jednoproduktového shopu, které v sobě má i platební brány a hodnocení shopu na Heurece http://www.oneproduct.cz/, přijde mi to ale spíš jako eshop spíchlý na koleně, který zákazník opustí už jen kvůli vzhledu.2. Možnost je PrestaShop 1.7 s defaultním vzhledem Classic, který je opravdu krásný, ovšem nevím jestli umí dělat správně doklady a na každou blbost si musím stáhnout a nebo koupit modul (GoPay, PayPal, Heureka hodnocení obchodu, Uloženka nebo Zásilkovna, EET, české faktury atd.) Sice to celkově vyjde levněji než pronájem (několik málo tisíc), nevím ale, zda to jde dát celé dohromady tak, abych dodržel české zákony a nabídl zákazníkům víc způsobů platby a dopravy, tak jak podle mě by měl každý solidní e-shop.3. Možnost je pronájem od českého výrobce, který má všechny tyhle věci zmáklé pro české prostředí. Nejvíc mě zaujal Shoptet.cz, který nabízí pro mě velmi líbivý design a narozdíl od PrestaShopu vhodnější pořadí kroků při nákupu - výběr dopravy -> způsob platby -> informace o doručení. Presta to má naopak. Mají několik cenových balíků, ale nejlevnější, kde je i platba kartou je za 1000Kč měsíčně. Když chci nějaké akce v košíku, jako doprava zdarma při koupi víc kusů (chci), možná ještě víc než 1k měsíčně.Řešil někdo tenhle problém? Jak jste ho vyřešili? Nabízí nějaký jiný výrobce levnější řešení s moderním designem s platbou kartou a něčím na způsob uloženky?Děkuji za jakékoliv rady a tipy k tématu

Odpovědi na otázku

po 6-ti letech s Prestou jsem se vykašlal na záplatování, šťourání se v kódu, opravy a úpravy a koupil jsem si základní tarif Shoptetu.... a mám klid.... - zkuste si Prestu, je výborná - bez diskuze. Pokud Vám eshop vydělá dost na to abyste nemuseli řešit těch pár stokorun za profi řešení - jděte do toho....

Ahoj, zkus kouknout například na Webareal (https://www.webareal.cz). Pro malý eshop (obzvlášť jako přivýdělek) vychází nejlíp.Shoptet je drahý, protože je spíš na středně velkej eshop. Presta je fajn, ale jen rozchodit to se všemi moduly vyjde minimálně na 10.000 Kč (za předpokladu, že jsi programátor a skoro vše si uděláš sám). V tomhle jsou hostovaný řešení lepší - počáteční investice je výrazně menší :) Ať se daří!

Rozhodně W nedoporučuji. Podpora klouže a téměř vůbec nefunguje. Doporučuji řešení ve stejné ceně no o třídu lepšími funkcemi Eshop-rychle.cz již stojí za zvážení pokud vyhovuje vašim požadavkům. Vzhled moderní a jak jste psali, i když nechcete dělat megabiznis, tato platforma má nejlepší předpoklady k tomu, že zvládne v případě potřeby i to.

Eshop-rychle mohu také doporučit. Jsme s nimi od září.

Jsme za eshop-rychle stejně, cena oproti shoptetu je giganticky nižší a efektivita stejná...

Mám jednoduché řešení - pokud je tvým cílem prodávat produkt (což by mělo), tak budeš stejně full-time vytížený (ještě možná víc, než fulltime) a ruku na srdce chce se ti ještě řešit technická stránka? Aktualizovanost systému? shánět programátory, kteří rozumí tvému řešení? ...mám to za sebou a nikdy více....jedině pronájem. Pokud je to pořád aktuální podívej se na srovnání pronajímaných e-shopů: https://www.5nej.cz/srovnani-e-shopovych-reseni/

Za mě je typ firmy jako shoptet jasná volba. Prodejnu bychom si taky nechali postavit od zedníka a nepatlali to sami.Ale je potřeba si uvědomit, že když si kupujete jejich řešení a máte pocit "it firmy", jsou to jen šašci s upraveným prestashopem. Jejich řešení stojí přesně za ty tři stovky měsíčně. Ale nemusíte se starat o aktualizace a věci spojené s provozem webu.Pokud to pak chcete opravdu rozjet, stejně skončíte u nějaké softwarové firmy, která vám udělá přesně to co potřebujete.Čemu se pak rozhodně vyhnout?1) Firmě postavené na open source2) Firmě postavené na obchodnících s minimem IT zaměstnanců3) Firmě, která vám předá kód ať si s tím děláte co chcete4) Firmě, která chrlí jeden web za druhým (webareal, shoptet atd.) - i když třeba některé mohou mít vlastní vývojový tým. Ovšem kdo by chtěl něco od někoho, kdo v shoptetu ani nechápe překlad zkratky wysiwyg a celý systém je jen shluk ledabyle propojených pluginů, kde se ani neobtěžovali vše přeložit do češtiny.

No, já být vámi, tak bych asi volil ten prestashop. Sám mám eshop, který na něm běží a jsem maximálně spokojen. Nechával jsem si ho dělat od https://www.1presta.cz/ a musím říct, že odvedli vážně prvotřídní práci. :)

Prestashop je fajn, jen je potřeba správně zvolit hosting: https://www.hostingy.net/hosting-tag/prestashop-ho...