» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přesouvání souborů ve W8.1

Dobrý den, mám takový menší problém - při přetáhnutí souboru např. z plochy do složky se mi soubor přesune, nicméně zůstane i na ploše. Je to pro mě nezvyk a nevím jak se to stalo - preferoval bych to jako u funkce ctrl x tzn. aby se mi soubory z modelové situace přesunuly do složky a nezůstaly na ploše.Za rady budu rád

Odpovědi na otázku

To je problém hodit z plochy složku do koše ???To dá práce !!!

až si presuneš len odkaz namiesto suboru tak budeš kopirovat a nie pretahovat

Tažením se ti zkopíruje? To se děje mezi složkami, které jsou na dvou oddělených discích, a to i ve starších Windows. Tažením se přesouvá jenom mezi složkami na stejném disku.Přepínání mezi přesouváním a kopírováním se při tažení dělá stiskem CTRL

Pro práci se soubory používejte správce souborů a ne jen jeho simulátor a ukládat cokoliv na plochu je prasárna!

Předpokládám, že promluvil jedinec, který na cizím počítači, kde nemá svůj (například) Total commander, není schopný udělat vůbec nic.

Používaj z plochy klávesnicu, ako sám uvádzaš, ctrl+x/v

Možná to bude asi tím, že je to mezi dvěma hdd...