» Poradna » Programy

Přenost dat z jednoho pc na druhý

Hoj potřeboval bych poradit jak přenést soubory ze stolního pc na notebook. Nešlo by nějak propojit tyto počítače a vytvořit nějakou společnou složku, do které bych to jen nakopíroval? Je nepraktické to přenášet pomocí flashdisku, cd/dvd tak bych preferoval tento způsob.

Odpovědi na otázku

Jistě, že by šlo "propojit tyto počítače a vytvořit nějakou společnou složku". Takže odpověď zní ANO.

Výborně tuto funkci plní Skydrive, kapacita 7GB (25GB), data automaticky synchronizuje, zdarma.
Je to náhrada za bývalé Live Mesh.

měl by stačit křížený ethernet kabel + sdílená složka + vhodné nastavení sítě na obou strojích. V pohodě jsem takhle tahal data z wokenního stroje na linuxový.

Pokud vím, tak na moderních noteboocích je možno použít už nekřížený. On si to zdetekuje sám.

PrasatkoPee