» Poradna » Programy

Překlad dopisu

Zdravím Vás. Prosím o radu jak si mohu přeložit návod z jednoho jazyka do češtiny přes Google Translate. Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

To důrazně nedoporučuji protože jakýkoli návod by měl překládat někdo kdo ví o co se jedná.Při mechanickém překladu věta po větě z toho vyleze nepovedený paskvil podle kterého nikdo nic neudělá...

Já bych se toho až tolik nebál.. Zbytek, čili ten nepovedený paskvil, si každý nějak vydedukuje, ne..???.. Fantazii se meze nekladou. Nakonec se vše ukáže ve chvíli, kdy se onen výsledek práce projeví dle vyfantazírovaného návodu..

Tak jasně. Ještě dnes se mi ježí chlupy nad tím, že někdo dokáže "bus bar" (přípojnice) přeložit jako "autobusovou tyč"...

Tak to jste mi teda nějak nepomohli já nechci polemizovat ale potřebuji radu.

Ze všeho nejdřív je třeba zkusit, jestli ten návod není někde v češtině. To by bylo nejlepší.Pokud ne, vložte text do Google Translate. Překlad ale bude kostrbatý.Jestli to máte jen na papíře, pak příjemnou zábavu: naskenovat, přežvýkat OCR softwarem, pokud možno opravit chyby a pak přeložit jako výše (a tím chyby zase nasekat...)Podrážděnost některých odpovědí mj. plyne z nedostatku informací v dotazu.

nebo "application launcher" jako "raketomet aplikací"

V prehliadaci napis do prikazovaho riadku (hore)https://translate.google.cz/A vloz zahranicny (prisne tajny) text.