» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přeinstalace win. visty na win. 8

Zdravím, mám problém. Přeinstaloval jsem win. visty na win. 8. Ze začátku to nechtělo naformátovat disk, kvůli tomu, že se na něm nacházela data výrobce, nakonec se ale povedlo. Ale po instalaci se počítač nechce zapnou na plochu, a objeví se modrá obrazovka, 0xc0000021a, za pět sekund se pokračuje, objeví se modrá obrazovka s RECOVERYYour pc couldn't start properly.After multiple trie the OS on your pc failed to start, so it needs to be repaired.Error code:0xc0000001You'll need to use the recovery tools on your instalation media.If you don't have any installation media, contact your system administrator or PC manufacturer.Zančka PC: DELL Inspirion 152532 bit

Odpovědi na otázku

Aspon odpovězde prosím

Předně se nejedná o PC, ale o notebook. No a zadruhé, když se tak dívám na stránky výrobce a dostupnost ovladačů http://www.dell.com/support/drivers/us/en/04/... tak Ti můžu doporučit jedno, na provozování Win 8 na tomto stroji rychle zapomeň ....

1) Dell aktualizuje seznam ovladačů jen pokud je daný produkt v prodeji - pak na to hází bobek - je to pro něj nerentabilní2) Tipl bych, že má starší verzi BIOSu, která neupdatovala mikrokód procesoru a některé věci, které vyžadují indows 8 prostě nefungují správně3) Jedná se o naprosto standardní notebook se standardní čipovou sadou Intel GM965 + ICH8-M, která podporuje až 4 GB RAM DDR2, grafická karta je buď Intel GMA X3100Pro správný chod stačí:I.) Aktualizovat BIOS a přepnout režim řadiče do AHCIII.) Stáhnout Intel RST, který má na seznamu ICH8 a podporuje alespoň Windows VistaPCI\VEN_8086&DEV_282A&CC_0104.DeviceDesc = "Intel(R) ICH8M-E/ICH9M-E/PCHM SATA RAID Controller"Tedy například Intel RST v10.0.0.1046 WHQL (v nejnovějších tento ovladač chybí)III.) V pokročilé instalaci Windows vložit ovladač z bodu II.)IV.) V OOBE nebo po dokončení instalace nainstalovat ovladače Intel INF a Intel GMA (X3100 použít pro Windows Vista nebo 7 - pokud nebude pro Windows 8 - automaticky to pojede v nejvyšší WDDM režimu, co ten ovladač umí)https://tinyurl.com/kkmqkmxhttps://tinyurl.com/k7bugxeTakže gratuluji Justine, stal jsi se hlásnou troubou lobbystů prodejců za notebooků - „když není ovladač na seznamu, musíš si koupit nový notebook“

Ale to nikoli, nemusíš si kupovat nic, stačí si jen uvědomit že z Trabanta Porsche nevyrobíš. I kdyby se hypoteticky podařilo nainstalovat a "zprovoznit" byť jen Windows 7, bude to celkem utrpení na tom něco dělat ... Je to prostě taková Pavelkovina no

Jenže ten Dell je papírově dvakrát výkonnější, než nejlevnější megahusto netbooky s Atomem a Celerony na Ivy Bridge. Navíc Windows 8.1 with Update má nižší systémové nároky, než Windows Vista SP 2. Jediné, v čem je ten Dell horší je to, že nepodporuje (U)EFI boot a nemůže si část systémových věcí uložit přímo do BIOSu a zkrátit boot.Pavelkovina by to byla, kdyby Instaloval Windows 8.1 with Update na Baniase nebo Dothana a musel kvůli tomu upravovat instalačku Windows (aby ingrorovala chybějící PEA a NXbit... a po nainstalování to stejně začalo házet BSODy)

No jo no .... tak uvidime ... to tady už bylo snad milionkrát ...

Ono je dost smutné, že se za posledních 10 let skoro nepohnul výkon mobilních procesorů v jednovláknových operacích.

To neni smutne, to je pokrok, smutne je že jsou ještě dneska lidi co by chteli uplest z hov*a bič ...

"Ze začátku to nechtělo naformátovat disk, kvůli tomu, že se na něm nacházela data výrobce, nakonec se ale povedlo. " Nepovedlo. Pokud by se to povedlo, jelo by ti to. Měl jsem obdobný problém, a musel jsem všechny disky kompletně naformátovat.

.... což pochopitelně čeká i tazatele s tím, že nainstaluje zpět Visty, protože jiná možnost není .... A přitom stačilo na stránkách MS jedním kliknutím prověřit, jestli ten stroj ty Win 8 vůbec zvládne ....

Hned při první obrazovce u instalátoru zmáčknou SHIFT + F10 - vskočí příkazový řádek.Mezi ním a instalátorem jde přepínat přes ALT + TAB.diskpartlist diskselect disk 0 (ten, kam se instaluje)cleanProblem solved - pomáhá to hlavně na odvirování od linuxu nebo toho zeleného bloatwaru z chromebooků.

prestaň už písať o Linuxu ako o viruse. Na Linuxe nemáš virusy!

Nyní jsem nainstaloval Win 7, formátování jelo v pohodě, instalace taky, ale po načtení systému to hodí zřejmě modrou smrt, a systém se restartuje. Nevíte co s tím.Díky

Víme a už jsme Ti to tady vysvětlovali.

Takze vaše rada je spátky dát win visty, Ano nebo ne?

skôr ano ako nie. Zákl. podpora síce skončila pred 2rokmi, ale je tu ešte predlžená, takže nejako starý OS to nie je (takmer 8rokov). Máš vôbec Win legálne? Ak ano, zruš particie a nainštaluj W8 znova. Nemal by byť problém. Ak bude, jedine v CPU a to nezmeníš

No samozřejmě že ano. Jasně jsi se mohl přesvědčit o tom že nemáš ovladače pro jiný OS než WXP nebo Vista a taky ses mohl přesvědčit, že bez ovladačů to nejde, jaký ještě chceš jiný důkaz o tom že to tak prostě nefunguje?

Aktualizoval jsi BIOS? Vkládal jsi ovladače AHCI? Je HDD v pohodě - SMART + povrch? RAM projde memtestem?

Nakonec se mi to povedlo na win7. Jede v pohodě. Pomohly příkazy v příkazovém řádku.