» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přeinstalace DirectX ve windows 7 z 10 na 9.0c

Dobrý Den Potřebuji Pomoc Ohledně Přeinstalaci DirectX z 10 neo 11 na 9.0cPotřebuji to na hru [Rust] ale pc pořád píše že je tu novější verze a není třeba ji přeinstalovávat prosím o radu děkuji :)

Odpovědi na otázku

no, hodne stesti

existuje hra, ktorej vadí novší DX?

Existuje veľa hier krorým CHÝBA starší DX.... Ešte sa máš veľa čo učiť "Lubko,,,"...

Nevymýšlej kraviny. Direct X jsou odjakživa zpětně kompatibilní, takže pokud nějaká hra vyžaduje DX9c, tak potřebuješ DX9c nebo novější, což máš.

Neni pravda.DX9 má vlastní knihovny, které je třeba doinstalovat.Stejně tak není kompatibilní zvukové rozhraní DX9 a DX10/11 (nepodporuje HW akceleraci zvuku) a DX10/11 zvukovej subsystém Dx9 prostě vypne.

DX 10/11 přeinstalovat nelze.Jde o součást OS.Prostě si stáhni DX 9 balík.http://www.slunecnice.cz/sw/directx/directx9/Rozbal ho a nainstaluj (spust setup.exe).Pokud ti hra nejde, pak to určitě není tím, že máš nainstalovaný DX 10/11, ale protože ti chybí nějaká DX9 knihovna.

Doinstaluj pouze direcx z dvd či z iso souboru na kterém jsi hru koupil popř ukradl.

Ano , áno PRESNE TAK to je = Wiloni 109.81.183.--- | 30. 8. 2014 19:23 "...DX9 má vlastní knihovny, které je třeba doinstalovat..."A najistejšie+najbezpečnejšie+najednoduhšie+..., je to cez tento link:http://www.microsoft.com/cs-CZ/download/details.aspx

Asi ne, to ti jen napise, ze jiz mas novsi verzi, proto treba vise uvedenou plnou verzi.

Když jsem nainstaloval DirectX 11, tak i tak jsem potřeboval ručně nainstalovat DirectX 6

priklanam sa k nazoru, ze DirectX je sucastou systemu a akurat ho mozte aktualizovat (o nejake dodatocne kniznice, ktore proste niektorym "zabudnutym" hram chybuju)zhodit DirectX11 je uplna sprostost, nakolko instalacia najnovsieho DirectX softwaroveho rozhrania uz obsahuje v sebe vsetky starsie DirectX kniznice... to by totiz bola mega sprostost, ak by ste pouzivali Windows 7, ktory ma v sebe "len" DirectX11 a ziadna starsia hra napisana pre DirectX9 by uz nesla spustit ?! :) nie... a co sa tyky kompatibility, tak tam ziadna nieje :) DirectX11 definuje radu novych grafickych funkcii, efektov, zobrazovacich ukonov ci jak to nazvat aby to kazdy pochopil, ktore su urcene jednak pre graficke karty s podprou aj Directx11 a jednak musite mat naisntalovanu hru ktora taktiez je napisana pre DirectX11 (stale je ich velmi malo !)... cize ak si z webu stiahnete softwaroveh graficke programatorske rozhranie pre zobrazovanie grafiky (3D prevazne) DirectX11, tak ten uz v sebe OBSAHUJE kniznice aj pre stary DirectX9, staci si rozbzalit archivy a prestudovat obsah, skutocne sa tam nachadzaju subory (kniznice) aj zo starsieho DirectX9... odporucam stiahnut z webu autora hry alebo doinstalovat z CD/DVD instalacneho ako tu uz poradili dodatocne napomocne kniznice DirectX pre tuto konkretnu hru, ktora si nevie "prdnut" bez tychto dodatocnych kniznic (z historickych dovodov sa proste niektore kniznice nahradili novymi a pokial samotny kod naprogramovanej hry pristupuje ku knizniciam inou cestou, nez standardnou, tak tieto kniznice nevie vo Windows systemo dohladat a musia byt nahradene starymi predpotopnymi kniznicami doinstalovanymi manualne)

Každá hra má ve své instalaci také DX, které potřebuje k plné funkčnosti.Fakt je že to občas chybí v cracklých hrách, ale v dnešní době ani to snad už ne. jen je občas třeba nainstalovat to ručně z ISO nebo jiné složky s cracklou hrou, protože při instalaci se DX instalace ne vždy spustí automaticky.

jednoducha vec kamo,ja mel ten samej problem v W 10, Tak spust > start >ovladaci panely >programy a funkce>na levo>zapnout nebo vypnout funkce windows>starsi komponenty>rozkliknes + a zapnes direct play mas hotovo ;)