» Poradna » Notebooky

Přehřívání notebooku

Při spuštění Far Cry 4 mi teplota CPU vyskočí až na 100 stupňů Celsia a GPU přes 90 stupňů. Není to moc? :D A co mám případně dělat?

Odpovědi na otázku

Vyčistit HW notebooku od prachu.

Vše čisté a bez prachu, tato teplota mi přijde už jako kritická.

To jsi to rychle vycistil. Za 4 minuty to nezvladnu ani ja. ☺

Jinak obecně platí, že z důvodu možného přehřívání nejsou vhodné notebooky pro hraní her.

Koupit desktop. NB nejsou staveny na hrani her. Trochu to zvladaji drahe NB (vetsinou 40k+) primo specializovane na hry, ale i tak tim trpi zivotnost komponent.

Souhlasím, ale nerad bych nahrazoval dva roky starý notebook.

Ani nevíme co máš za notebook a s jakou výbavou (Intel, AMD, Nvidia, ...) . Ale jestli to je nějaký plastový multimediál, tak ti není pomoci. Tyto notebooky nejsou stavěné na hraní 3D Áčkových titulů typu Far Cry nebo Crysis.

Mám Acer Aspire V3-771G s dvoujádrovým procesorem Intel Core i5 a přídavnou grafikou nVidia GeForce GT 650M a 8 GB RAM.

Zrovna tyhle Acery jsou opravdu z nejtenčích a nekvalitních ohebných plastů (často se lámou v oblasti kloubů displeje) . Na tomhle bych osobně nehrál vůbec nic.

OK. ale ocenil bych nějakou dobrou radu

To je od Vás velmi hezké. Ale ani od poradny nesmíte očekávat zázraky z oblasti snů.

radu? priste si koupit deskop

Rada? Pokud nepomůže přepastování procesoru a řádné vyčištění stlačeným vzduchem ve spreji, tak už je buď něco odvařené (CPU, Grafika) a nebo můžeš zkusit dokoupit celohliníkovou chladící podložku s větráčky. Ale opravdu se obávám, že už je příliš pozdě a koupě nového stroje, nejlépe desktopu, tě nemine.

šetri ho, chlaď a nehraj príliš náročné hry

1. čisté chlazení, přepastování CPU a GPU2. chladící podložka (nebo alespoň podložit záď ntb knížkou)3. modding - vodní chlazení, na internetu najdeš podařený pokus

A jakou bych tedy měl mít optimální teplotu bez zatížení a maximální se zatížením?

50/75°C

A nějaký program na regulaci větráčku kromě SpeedFan a BIOSu??