» Poradna » Notebooky

Přehřívání dokovací stanice

Ahoj, mám doma tento dock: https://www.czc.cz/i-tec-dokovaci-stanice-us... Který se solidně přehřívá při zapojení do nového prac. notebooku: https://www.bilyraj.cz/notebook-hp-elitebook-845... Mám ještě svůj notebook (zephyrus G-14) a tam k přehřívání nedochází. Do docku je zapojeno nabíjení (65W) 1x monitor přes HDMI, klávesnice, myš a mikrofon. Dá se říct, že se dock zahřeje asi po 10ti minutách používání a po hodině se na něm nedá udržet ruka. U zephyrusu se stejně zapojenou konfigurací je po hodině práce taky zahřátý, ale ruka se na něm dá udržet úplně v klidu, řekl bych tak maximálně 30 stupňů, zatímco u toho HPčka to je takových 60. Notebook už mi byl 2x vyměnen a pokaždé stejný problém. Nevíte někdo, co by to mohlo způsobovat? Předem díky za pomoc.

Odpovědi na otázku

Nedá se na něm udržet ruka, to znamená třeba 50°C, což není žádné přehřívání

No jako promiň, ale nemám prostě nejlepší pocit z dokyny, která žhne na stole. Navíc u jednoho konkrétního notebooku.

ta lacna dokovacka ma pisane 100W a prehrieva sa ti s 15W U procesorom. Vyhod a kup naozajstnu dokinu, tie startuju niekde na 3nasobnej cene.

Nepiš nesmysly. Originál HP je za cca 3000-3500. Problém je, že nejsou.

uplne prvy co som nasiel stoji 200€/5000kc a nema ani power delivery. V bode 2 mas pravdu, nieje skladom

https://www.czc.cz/hp-dokovaci-stanice-usb-c... Tuhle máme v práci a taky se s mým notebookem přehřívá. Nehledej problém kde není. Ta dokina mi slouží už více jak rok a půl úplně bez problémů, vždy užívána právě se zephyrusem, problém je až teď s tim HPčkem. Mimochodem ten Zephyrus to taky nabíjí 65W

Lenovo, ještě před pár lety naprosto přestřelilo ceny příslušenství, to není možné brát jako příklad, v dealech jdou pak ceny razantně dolů.

Na pocity se fakt nehraje Jde o fakta.

Jasně, ale když je to kovový dock, na kterém se opravdu nedá udržet ruka a myslím, že bych i vajíčka na něm usmažil, tak už pak člověk začne zjišťovat, co je špatně.

tak si zvykej. vsechny tyhle zarizeni budou teple. a ne neprehrivaji se. nebo ti na tom neco nefunguje? pak je to na reklamaci.

Všechno funguje jak má, jen se to prostě fest zahřívá.

Světe div se huby a dokovačky, které zprostředkovávají obraz a připojení komponent, mají třeba vlastní LAN, vlastní audio, nebo dokonce "grafiku" (třeba display link čipy) pro vlastní provoz spotřebují poměrně dost energie, mohou to být až desítky W. Pokud pak poskytují power delivery, projde přeze ně nemálo elektřiny a nemají 100% efektivitu, takže všude budou tepelné ztráty.Už si si někdy šáhl po jízdě na motor v autě? Taky je velice teplý a na něm často opravdu tu ruku bez spálení neudržíš. Taky řešíš že se přehřívá? Asi ne, tak proč to řešíš u dokonvačky která funguje?Ty zařízení mají své provozní teploty a v nich se pohybují, někdy si šáhni na NVMe disk při nějaké zátěži, některé disky mohou dosahovat teplot přes 80°C a přehřívání to pro ně není, výroce je na provoz při té teplotě dimenzoval.

Pokud je povrch zařízení horký natolik, že se na něm nedá udržet ruka, tak už je to špatně. A to jak kvůli tomu že je předpoklad že některé součástky uvnitř jsou příliš horké, budou mít vyšší teplotu než povrch zařízení, ale taky kvůli bezpečnosti. Z bezpečnostních důvodů osob by povrch (komerčních) zařízení neměl být tak horký, že se na něm nedá v pohodě udržet ruka. V průmyslu na to občas jde narazit, že je u chladiče, který je "vyvedený" ven, výstražná nálepka že může dosahovat vysokých teplot. Ale to je nejsou běžná komerční zařízení, ke kterým mohou mít přístup i laici.

Problém je, že tohle je moje dokina, offic z práce jsme dostali redukci na USB-C na displayport a ať si to přepojujeme, jenže to pro mě není dobrý řešení, přepojovat z pořád kabely, když takto přepojím 1 kabel a mám vše.