» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přechod z 32 bit na 64 bit win10

Zdravím,poprosil bych o radu, nebo spíše návod, jak přejít z 32 bitového systému na 64 bitový ve windows 10. Zálohu disku jsem udělal, jen si nějak nevím rady jak a kde najít postupy. Jsem smířený s tím, že se musí všechno nainstalovat na novo. V podstatě mi to i vyhovuje :) Děkuji předem za rady :)

Odpovědi na otázku

Normalne. Preinstalujes a je to. Ak nechces formatovat, nabootuj linux, zmaz vsetko okrem toho, co si chces nechat ak tam mas nejake videa, dokumenty... Alebo ak mas zalohu, sformatuj instalatorom a urob cistu instalaciu

Děkuji za odpověď, ale řekněme, že nevím vůbec co a jak.. Formátovat chci, ale nevím jak přeinstalovat kde to v počítači najít.. Přešel jsem z win7 bezplatně na win10.. Nevím, jestli to nakdu někde v nastavení, nebo jestli musím někde něco stáhnout.. Ztracený případ, vím, ape děkuji za rady..

super díky :) ještě jedna otázka, musím si to ISO vypálit a DVD, nebo to mám hodit na flashku a půjde to i tak..? díky :)

Je jedno jestli to vypálíš nebo dáš na flešku pomocí např.https://rufus.akeo.ie/

Samotne iso nestahujte, pokud nevite co a jak. Take nedoporucuji stahovat OS z jinych zdroju nez z ms. Nejednodusi je stahnout nastroj z:https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... ktery vas provede vytvorenim usb. Take umozni stahnout jen iso, ale pak stejne budete muset pomoci nejakeho nastroje treti strany vytvorit bootovaci medium.

V takovém případě pozvi nějakého kamaráda který to už dělal, dívej se mu pod ruce a ptej se. Nikdo učený z nebe nespadl, ale toto jsou naprosté základy aby ti to někdo tady dopodrobna rozepisoval... Ono to není jen o instalaci OS, ale potom je potřeba taky doinstalovat ovládače a pak programy.... Takže vol raději pomoc kamaráda co už to dělal :)

nemám kamaráda, který by v tom uměl chodit.. Proto se snažím hledat na netu :)

Hlavně nedoufej, že nějaké programy které jsi měl nainstalované v 32 bit. verzi a máš je zálohované s té zálohy nainstaluješ znovu...

nedoufám, je mi to v podstatě jedno, chci začít na novo :)

Windows 10 64 bit lze snadno nainstalovat z USB flashky pomocí nástroje ze stránky výrobce https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... . Nástroj si sám stáhne potřebné instalační soubory a vytvoří bootovací instalační flashku. Z této flashky je třeba nabootovat a spustí se klasický instalační proces. V průběhu instalace lze zadat původní instalační klíč z Windows 7.

Nebuď línej a čuchej. Já sám třeba skoro nic nevim, ale všechno dokážu, protože si to kdyžtak na netu najdu. Když jsem kdysi instaloval Win95 tak jsem to dělal asi 3 dny protože jsem nemohl překonat jeden problém, ale nakonec se zadařilo. A to jsem neměl přístup k internetu.

Línej nejsem, koukal jsem jinde, ne moc, ale koukal.. Ale přijde mi rozumnější a rychlejší zeptat se někoho, kdo tomu rozumí a poradí mi ''živě'' :)

postup nájdeš na youtube..ale pokiaľ nie si schopný nájsť odpovede na svoje otázky, tak sa do toho radšej nepúšťaj, nesvedeš to

zkusím se podívat na youtube.. Jedno video jsem právě už našel, a čekal sem že to tam předvedou, ale bylo to jenom mluvení, anglicky.. Neříkám, že anglicky neumím, ale v oblasti počítačů si nejsem jistý že bych pochytil potřebné :D

s ovladačema i s tím procesem jako takovým si poradit dokážu, jen jsem trochu zmatený z win10.. oproti xp se mi zdají trochu složitější. No každopádně sem píšu proto, aby mi někdo poradil, a ne proto aby mi tady někdo psal že mám hledat jinde nebo že to nesvedu. Mám problém s tím, že nevím jak spustit celý ten proces. Jestli mám najet do nastavení, spustit možnost ''počítač do továrního nastavení'' nebo něco jiného (příklad). Nejsem zas tak neschopnej, abych si s tím neporadil, jen mě nebaví hledat ve tmě, a nechci zkoušet spouštět procesy, u kterých si nejsem jistý co to provede, proto se snažím zeptat zkušenějších na prostou věc, která zní, jak spustím ten proces, popř. jste mi sem hodili pár odkazů, kde jsem si stáhl ISO a vypálil ho na DVD.. Ale dál nevím. Díky

a my to máme ako vedieť? treba ísť do UEFI či BIOS a tam nastaviť boot z DVD ako prioritu a ideš

no, myslím si že moje prvotní prosba o radu zněla srozumitelně.. Žádal jsem o celkový postup a předpokládal jsem, že mi sem někdo hodí odkaz s celým postupem, to by mi bohatě stačilo..

lenže tvoj dotaz je všeobecný a preto konkretnu odpoveď nedostaneš..

to je pre teba taký problém spustiť youtube a tam si ten návod podrobne pozrieť?

pokud nechceš pomoct, nepomáhej, ale ani se tady nenervuj.. Každej to nezvládne prostě levou zadní.. Žádal sem pouze o radu, ne o odpovědi typu ''nejsi schopnej'', ''je pre teba taký problém''.. Díky

ale ved ja som ti poradil ako som najlepšie vedel...to že ty si neschopný, lenivý a drzý je tvoj problém

V BIOSu počítače nastav pořadí médií pro bootování tak, aby první nebyl harddisk, ale DVD (boot from DVD). Do BIOSu se dostaneš tak, že restartuješ počítač a v okamžiku, kdy se počítač zapíná, držíš stisknutou klávesu Delete (nebo jinou, podle návodu k počítači -F8 apod.).Potom vlož instalační DVD do mechaniky a restartuj počítač. Spustí se instalační program, který tě sám navádí co dělat dál.

DÍKY.. Omlouvám se, jestli jsem se při prvotní žádosti nevyjádřil konkrétně co potřebuji, ale tohle je asi to, co potřebuji.. Díky :)

0a. Zálohuj data!!!0b. Ověř zálohu!!!0c. Ověř ji ještě jednou!!!********************************************1. Vezmi flashku (4GB a větší) a připoj ji do PC.2. Jdi na stránku https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... a klikni na "Stáhnout nástroj".3. Spusť nástroj, vyber "vytvořit inst. media pro jiný PC".4. Navol češtinu, W10 (bez N), x64 (nebo "Oba").5. Vyber "vytvořit USB flash disk". Vyber flashku, na kterou to chceš (pokud máš připojenou jen jednu, moc jich na výběr nebude).6. Nech si stáhnout instalačku a vytvořit instalační flashku.7. Po vytvoření flashky vypni ukonči program.********************************************Hurá, máš hotovou instalačku W10 x64.********************************************8. Restartuj PC a nabootuj z flashky. Zde záleží na desce. U některých stačí stisknou některou z "F" kláves a zvolit Boot manager, kde si vybereš flashku. U těch, které to nemají, musíš do BIOSu a nastavit boot místo z HDD na flash disk (to samé jako při instalaci XP, jen místo CD volíš USB).9. Nastartuje instalace W10*, která je komplet v češtině a pokud už jsi nějaká windows instaloval, jistě tím projdeš bez problémů. Pokud ne, projdi si toto:http://www.instalace-windows.cz/Je to sice na W7, ale postup je +-stejný.*pokud jsi v kroku 4. zvolil "Oba", zeptá se tě to nejdřív, zda chceš 32bit nebo 64bit a až pak nastartuje instalace.10. Až to bude chtít klíč, přeskoč to (pokud už na PC byly W10 nainstalovány, není ho potřeba zadávat).11. Hotovo, W10 je nainstalovaný.12. Zkontroluj, zda ve správci zařízení jsou nainstalována všechna zařízení. Pokud ne, doinstaluj je ručně.13. Hotovo.********************************************Pokud potřebuješ vědět něco bližšího, Ukázat celý příspěvek