Pracovní stanice Dell precision t3500 error post testu

Zdravím, mám repas pracovní stanici Dell precision t3500 s win 7 pro 64bit a občas, když jí chci zapnout mi vyskočí chyba kód 13 na debug panelu a odmítá se spustit. Podle návodu je to špatná konfigurace paměti. Díval jsem se dovnitř a moduly jsou stejné. DDR3 s FCC. Je moné, že by některý z nich byl porouchaný? Jsou pravděpodobně původní z roku 2011.

Odpovědi na otázku

Paměti vyndej, vyčisti kontakty, vrať a otestuj MemTestem. Jestli má deska víc slotů než máš modulů tak podle návodu k desce zkontroluj, že jsou osazené správné sloty.

Deska má 3 kanály po 2 slotech. Všechny jsou osazeny 2GB moduly hynix.

A ten MemTest?

Vyndat všechny paměti ze slotů a znova je nasadit. (To mi pomohlo minulý měsíc na mém počítači). Pokud to nepomůže, postupně vyndávat paměti z jednotlivých kanálů a testovat funkci stanice. Možná odhalíš paměťový modul nebo slot v desce, který to dělá.

- vyndat- vyčistit- zapojit v správné konfigurací- projet testem od výrobce a Linuxovým MemtestemA hlavně smířit se stim že stroj z roku 2011 obzvláště pokud běžel původně ve firmě 24 hodin denně , má nárok na to se rozbít už definitivně (deska).

S tím čištěním opatrně. Statická elektřina nebo nevhodný čistící prostředek může nadělat více škody, než užitku.

Použiju uzemňovací náramek a líh s destilovanou vodou na to čištění.