» Poradna » Počítačové sítě

Powerline síť v panelovém bytě

Zdravim všechny a chci se zeptat na zkušenosti a taky klady a zápory připoužívání powerline adaptérů na šíření internetu přes silové rozvody. Stavim si nový počítač a router mam na opačném konci místnosti a nechci do PC dávat wifi nebo tahat po pokoji kabel. (už takhle jich mam dost) Napadlo mě použít powerline adaptéry protože elektrické zásuvky by měly být propojené a tak bych teoreticky nemusel používat wifi a ani tahat kabel přes půl pokoje.Prosím tedy o názory zda je to dobrý nápad či nikoliv. Zajímalo by mě taky jaké jsou tam ztráty rychlosti. Aktuálně mam VDSL internet od o2 40 MB/s.Díky za názory

Odpovědi na otázku

Je to humus, který generuje rušení jak prase a spolehlivost je pochybná.Nevymýšlej blbosti a natáhni ethernetový kabel, nebo v nejhorším wifi.

Múúdro píšeš a navyše hrozí v prípade gravidity poškodenie plodu s potratom, aj u domestikovanej škrečkyňe - female.

Tak jako v rámci pokoje nebo malého bytu by to fungovat mohlo v pohodě, ale rušení v síti tam bude. Já osobně bych do toho nešel, raděj ten kabel nebo WiFi.

Mam 1+1 ale když to tak čtu tak asi půjdu do kabelu. Budu ho muset nějak poschovávat pod koberec abych se o něj nepřerazil. Díky za rady a názory

Existují lišty na kabely.

U plovoucích podlah se to dá schovat pod obvodové lišty, u PVC se 1 kabel dá také schovat. Kabel je jistota.

A existují i ploché eth. kabely, ty se dají vést i pod kobercem (mám takový vedený pod kobercem kolem místnosti i prahu dveří )například http://www.czc.cz/digitus-patch-plochy-utp-...

Nevím co řešíš, kabel cca par korun a powerline tisíc a něco. Jak mas zapojen router ci je, pokud aDSL/vdsl, dej modem k pc a telefoni kabel věd k zásuvce, pokud normální, tak kabel po obvodu pod kobercem nepoznáš, můžeš zkusit i plochy, případně kulatý a přilepit k zemi izolepou, pod ten tebich.

A ha mas vdsl, tak modem k pc a telefoni placaty kabel pod koberec.

Bacha na rozdvojky, bacha na jine spotrebice,.. Powerline je pekne svinstvo, se kterym je spousta zabavy.

tak to ti silně nedoporučuju, protože v tom paneláku bude na 99,9999% ještě hliník, a v řadě paneláků jsou el.rozvody udělané tak, že by se z toho revizák regulerně poblil...

s tim souhlasim. Byt je v hlíně a stačilo mi když jsem měnil vypínač a zkoumal jsem co kam je zapojený. Celej byt na 3 jističe je trochu málo podle dnešních norem. Jsem vyučenej elektrikář a něco málo o tom vim ale nedělam to. dělam jinou práci.

3 jističe jsou ještě v pohodě, některé hodně staré byty (i 3+1) mají 2 jističe, prostě zásuvky a světla.

v našem baráku je i pro 3+1 byty jediný jistič, 1+15A ( a rozvody kompletně v hliníku:) ..... byl jsem první kdo si to během rekonstrukce bytu předělal na 3x25 :)

Pro powerline by méně jističů byla paradoxně výhoda - jističe mají pro VF signál velký útlum.