Použití flash disku jako Disk (G:)

Ve w7 jsem mel trvale pripojen usb3 64GB flash disk,ktery se prihlasoval jako disk G.Ukladal jsem do nej stazene soubory,stahovani mi pripadalo rychlejsi.Nyni jsem presel na Linux Mint 17 a disk nemohu v pc nechat trvale umisteny,protoze ho povazuje za disk bootovaci.Je vubec mozne v Linuxu pouzit flashku jako ,,interni,, disk,nebo to umi jen windows?Dekuji za jakykoli tip

Odpovědi na otázku

Odstraň mu příznak "active&boot" např. pomocí GParted. Pak už bude považován za běžný usb disk.

asi si nerozumime,linux ho povazuje povazuje za bezny usb disk,ALE az po svem startu a nasledujicim pripojeni flashky

Zakaz v BIOSU bootovani z flash disku a hotovo.

Určitě to jde ...Když tu flash necháš v PC od začátku, tak se stane co? Její obsah začne bootovat? Tak přehoď prioritu v biosu bootování z flash pod HDD (pevný disk) Trvale připojený určitě jde, stačí to jen nastavit, zkuste program gparted

Zvlastni kdyz na stejnem PC ve Win to nechtelo boot z USB a co presel na Linux tak ano? Nebo si i vymenil PC?

ne nevymenil jsem pc,jen jsem presel z W7 prof na linux mint 17

comp chce z ni bootovat i kdyz je uplne prazdna,misto aby bootoval linux z hdd

Tak znova: (2) Odstraň mu příznak "active&boot" např. pomocí GParted. Pak už bude považován za běžný usb disk.Disk rozhodně prázdný není, to si myslíš jen ty. Je na něm aktivní bootsector - jinak by se z něj systém nepokoušel bootovat! - ani by to nešlo.