Použitelnost Win7 s tímto HW

Zdravím, v rámci ukončení podpory Windows XP chci koupit Windows 7. Pořídím krabicovku abych mohl do budoucna licenci přenést na nové PC. Aktuálně bych však Win7 chtěl provozovat na tomto HW: Gigabyte GA-MA770-DS3 rev. 1AMD Sempron 64 2800+ AM2, 1.6GHzGigabyte GeForce 8600GT 256MB DDR32GB RAM DDR2HDD Seagate ST3250820A 250GB IDEOtázka zní: při běžném použití (office, internet, multimédia, jednodušší 3D hry) to PC zvládá v pohodě. Bude i s Win7? Díky

Odpovědi na otázku

Stávající konfigurace bude utrpení, takže dokup druhou RAM (celkem 4 GB) a na eBayi se koukni po procesoru, co tam půjde a nebude moc stát.http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-sup... Cenově třeba tento procesor:http://www.ebay.com/itm/AMD-Dual-Core-CPU-Ath... Grafika je imho v pohodě - ještě předloni se 8800 prodávala jako GTS 250 a bezproblémů má podporu i ve Windows 8.1... což se těžko dá říct o grafikách ATI/AMD ze stejného roku.

Ono s tema grafikama je to slozitejsi. Vetsina jde rozbehat kdyz se chce.Jinak v pohode ve Win 8.1 chodi i nVidia Geforce FX5000. Kdyz je clovek hodne nenarocny tak je vyzkousena funkcnost i Geforce 2 MX400, ale to uz je fakt jen pro velmi velmi nenarocne vyuziti.

Zkus tam dat na otestovani 32bit verzi Windows 8.1, pokud se chytne tak pobezi lip nez Win7. Podle toho co pises nikde nevidim zadrhel proc by to nemelo fungovat. Chodi i na mnohem horsich strojich.

Je pravda že o Windows 8.x jsem nepřemejšlel, myslel jsem že ten můj Sempron nemá NX bit, ale koukám na CPUWorld že asi má. Ale než to koupím, asi si stáhnu 90denní verzi zdarma (je to legální? http://technet.microsoft.com/en-gb/evalcenter/hh699156... )HloupýHonza: Díky, ale do tohoto HW už asi investovat nebudu, po špatných skušenostech s Aukrem si s eBayem nejsem tak jistej. Ale berte to tak že já jsem na slabý PC zvyklej, nikdy jsem neměl nic třeba s Core i5, nebo s SSD, mám tu jen malej notes s Atomem (ten je fakt línej, ale mě to nijak netrápí), a tohle PC se Sempronem mám asi měsíc (získal jsem ho za hodně výhodnou cenu - za odvoz), a oproti Athlonu XP 1600+ a 512MB RAM co jsem měl předtím je to pro mě dělo .

Nedávno jsem instaloval na pokusný Sempron 2600+ se socket 754 Windows 8.1 with Bing, ale je fakt, že to není finální release, tak by tam „plné“ Windows 8.1 nemusely fungovat.Špatné zkušenosti s eBay? Je to asi jediné místo, kde platí férové jednání a jistota vrácení peněz. Tihle Číňani, jak jak udělají průser, tak je jejich šéf posílá rovnou do pracovního tábora. RAM můžeš koupit ve fyzickém bazaru nebo na některém z českých internetových fór - pctuning.cz, extrahardware.cz, svethardware.cz, ocguru.cz. Komunity na nich poměrně rychle vyfiltrují zmrdy a podvodníky.ad Grafika - Windows Vista/7/8 bych neinstaloval na grafiku, která neumí alespoň Windows Driver Model v1.1Jo, ta verze je legální - k tomu vlastně slouží a Enterprise jde počeštit. Kdo je stará konzerva, tak si ho přepne do vzhledu Windows 95 a přidá Start přes Start is Back nebo clasic shell. PS: Windows Server 2012 R2 with Update už mají Start defaultně. Microsoft prostě neustál výtky zákazníků