» Poradna » Počítačové sítě

Potřebuju wi-fi bez routeru

Dobry den;rad bych se zeptal máme společný internet se sousedy (pevný) a tak by mě zajímalo jak připojit mobil na internet bez routeru ...Představuji si neco takového že mobil pomocí USB připojím do PC a budu moci používat internet v mobilu ...Moc děkuju za rady

Odpovědi na otázku

PS: navíc to ani nejde

Já to chápu tak, že chce použít mobil místo USB-wifi-karty (a tím ušetřit šedesát korun http://www.ebay.com/itm/New-Mini-150Mbps-USB-... ).

No já to pochopil tak že chce mobil píchnout do USB v pc a dostat internet do mobilu,,,

JJ přesně ...akorát nevím co dál

Co dál? Napsat přesně, čeho chceš dosáhnout. Co myslíš tím "Potřebuji Wi-Fi bez routeru", když to vypadá, že chceš do mobilu dostat internet bez wifi?(Pokud máš mobil s wifi-kartou, udělej si z počítače wifi hotspot pomocí nějaké USB-wifi-karty.)

není ...prostě chci nějak udělat hotspot z PC ..

Bez wifi-karty nebo wifi-routeru to nejde.

No tak ho udelejte. Kupte wifi kartu do USB a udelejte si hotspot. Ale je to naprosta KRAVOVINA, protoze racionalni reseni s wifi routerem je drazsi jen zanedbatelne a nema vsechny ty "bezva" nevyhody, ktere ma reseni s hotspotem.Chcete bezduvodne neco, co je kravina, a odmitate bezduvodne normalni reseni. To je ponekud zvlastni..

Nj já vím že to nechápete že si nekoupíme router ale z jistych duvodu ne -.takže když si koupím W-fi karta USB) pak ju dám do pca jak udělám ten hotspot?? moc děkuju ..

Muzu se zeptat na ty duvody proc ne router? protoze me zaden nejak nenapada, a mam spousty spousty veci proc router jo a USB Wifi ne.

Nemáš 300kč na router? Jiný důvod neexistuje, všechno jsou jen trapné výmluvy...

Router ten nejobycejnnejsi do 500,- pripojit od souseda do WAN PC do lan a nastavir Wifi. Lacine reseni, nemusis mit zaple PC kdyz chces pres tel na net, soused ti nepoleze do tvych slozek sdilenych. https://www.alza.cz/tenda-n3-d291613.htmtak to mas za 3kilca pro jedno zarizeni na kablikunebo https://www.alza.cz/tp-link-tl-wr841n-sleva-d... za to petikolo pro 4 kabliky a vice Wifin.

Netuším co řešíš za prasečínu, ale kazdej routr funguje jako switch s WiFi ap, pokud využijes jen lan port/y a jediné co nastavis je ip z rozsahu zařízení na kterém jede dhcp server a stejnou masku site, nic víc nic min. Případně čisté wifi ap. Tplink a netis za pár kaček to dají a za mne není potřeba nic lepšího. Preventivně si kup něco s 1 vymenou anténou, pokud ti nebude stačit pokrytí, tak tam dáš větší pendrek. USB jediné s výměnou anténou a i tak bych to nechtěl jako ap. Činu fakt ne. Hlavně pocite že pc nežere cca 5w jako routr.

Zapomněl jsem na vypnutí dhcp serveru na zařízení u tebe.

skus si koupit od umaxu tablet 8c lte ma tethering a ostatní najdeš v tabletu když zapneš tethering vtabletu xds pozdravem pan sexbomba xddd