Potřebuju poradit s komponentama pro sestavení herního PC

Ahoj, potřebuji poradit se sestavením herního PC. Doma mám PC co jsem si poskládal před už skoro 6 lety, tenkrát to bylo pro mě dělo a stačilo na všechny tehdejší hry na full. A po dlouhé době jsem chtěl zahrát novější hru a... spadl jsem zpět nohama na zem.Nevím jestli jit do amd nebo Intel. ATI nebo NVIDIA atd atd. Cenu bych chtěl někde pod 15000,- Poslu vám konfiguraci dosavadního PC.Díky za Váš čas a za tipy na komponenty.CPU: amd phenom II x3 black edition 720,2800Mhz (14x 200)MB: gigabyte Ga-ma790xt-ud4pRAM: ddr3 1333 kingston 2x 2GBGrafika: Amd radeon hd 5700 series 1GB gddr5 128bit HDD:wd caviar black 640 GB 32 cache

Odpovědi na otázku

15 tis není mnoho, tak asi tuto sestavu s intelem:http://pctuning.tyden.cz/hardware/pc-sestavy/37591... jinak na poradně sestav kolem této ceny je dosti

A chcete použít něco ze stávající sestavy (možná ram, možná disk, mechanika, zbytek těžko), nebo jde o celý návrh? Bude to i s windows a monitorem, nebo jen bedna? Pokud pouze bedna je to cca i3 + gtx 950 + možná ssd.

Chtěl bych použít bednu, mechaniku,zdroj a HDD zbytek asi nemá smysl řešit. monitor sw a hw okolo neřeším. Díky za odpovědi vidím, že se asi budu muset prasknout víc přes kapsu. Jak říkám už se v aktulalním hw neorientuju a nechci kupovat už složený supermarkety.

Napis nam sem presne oznaceni komponent co mas/chtel bys vyuzit.- bud sundej bocnici a podivej se na stitek zdroje (informace:"je to 500W" je naprosto bezcenna) a co je tam za chladic (jestli by i nahodou ten nesel pouzit - i kdyz o tom pochybuju)Nainstaluj treba AIDA 64, (http://www.slunecnice.cz/sw/aida/) a napis sem co mas za ram, hdd .O SSD bych v takove sestave nepremyslel, malo financi.Rozhodni se jestli chces haswell nebo broadwell platformu.A ma byt OS soucasti ceny, nebo si jej sezenes jinde (za jine penize) ?

Tak snad OS uz ma, ne?

Na 6 let starém stroji to také může být XP, či něco (byť nepravděpodobně) staršího.

Nebo jen 32 bit verze.

Licence windows se kupuje jak 32bit, tak i 64bit.

Opravím kolegu. Rozhodni se mezi Haswell (odcházející procesory, používají ram DDR3 => staré asi půjdou použít) a Skylake (ne Brodwell)( aktuálně nastupující generace procesorů, používají paměti DDR4 => staré nepůjdou použít). Cenový rozdíl mezi generacemi při stejném výkonu je okolo 1000Kč.

Zdroj je fortron epsilon 80plus 500w a chladič AC freezer xtreme na ramkach je kingston hyperx 2x 2GB Ddr3 1333 víc jsem nevyčetl.OS nebude součástí ceny. S tou platformou nevím.Necham si poradit co je výhodnější a lepší do budoucna. Aby to šlo případně upgradovat aby to nedopadlo jak ted s mým aktuálním... Ale chápu že za tu dobu co mi sloužil tak se it zase posunula milovyma krokama dopředu.

Lepší do budoucna je Skylake, jako nejnovější platforma. Bohužel procesor co je přesně pro vás je momentálně nedostupný.http://www.czc.cz/intel-core-i3-6100/179320...

Nechce se mi psat, proto sem zkopiruji prispevek od checheche z jineho vlakna se kterym se stotoznuji: DDR3 bude dostupná ještě dlouho a rozdíl ve výkonu je minimální (ano, pomáhá, když používáte integrovanou grafiku, ale tady bude dedikovaná, takže téměř nic). Rozdíl v údržbě nevím, co tím chtěl básník říci. Možná když shoří deska? Pokud to bude chtít prodat, dostane za to lepší cenu. Ale bude ta cena o tolik lepší, aby mu teď ospravedlnila vyšší investici?Pro hráče jsou nové technologie uvedené ve Skylaku zbytečné. Protože až jejich podpora bude vyžadovaná, tyto procesor to stejně nebude stíhat.Momentálně je prostě lepší poměr výkon/cena na straně Haswellu. Pocit něčeho lepšího a podporu nových standardů dostanete se Skylakem i když v hrách se to téměř neprojeví...Záleží jak má kdo seřazené priority. Já bych šel ještě do Haswellu. Zvlášť pokud nehodlám průběžně (do dvou let) upgradovat. Protože potom je to stejně jedno - bude nová patice a i před tím bude upgrade málo muziky za moc peněz.Jestli to má být počítač na delší dobu, šel bych těžce po výkon/cena (+ spolehlivost).Pokud bych co rok měnil komponenty a rozšiřoval (drahý koníček), nemá Haswell cenu.