» Poradna » Počítačové sítě

Potřebuji mít k zprovoznění VPN přidělenu Veřejnou a Pevnou IP?

Ahoj, na svém domácím routeru si chci zprovoznit VPN (k ní se pak budu připojovat z tabletu na veřejných wi-fi síťích). Potřebuji mít doma k tomu přidělenu Pevnou a Veřejnou IP?Děkuji L. Čunát

Odpovědi na otázku

Pevnou ani né, to se dá obejít přes dynamické dns servery. Ale Veřejná být musí. přes to prostě nejede vlak.

Presne tak. Este by som dodal, aby si si dal pozor na to, aky protokol zvolis na ten VPN tunel. Pokial planujes pripajanie z nejakych verejnych wifi, tak uricte chod po nejakom zabezpecenom.L2TP/IPSEC alebo OpenVPN + TLS certifikat atp...

Ano, veřejnou nutně a pevnou je velmi vhodné mít taky. Jak píše kolega Nargon, dynamická se sice dá obejít pomocí DynDNS, ale neznám žádnou bezplatnou službu, která by fungovala dlouhodobě a spolehlivě bez věčného otravování ať přejedeš na placeny tarif.