» Poradna » Počítačové sítě

Potřeboval bych poradit chtěl sem si nainstalovat Linux Xubuntu přes Flash Disk

Ale mám takový problém nevím jestli je chyba formátování flash nebo problém v BIOSuKopíroval sem Xubuntu pomocí unebootin a to vše fungovalo ale když sem šel do biosu a změnil sem Hard disk V HDD tak sem čekal i půl hodiny a žádná instalace se nepustila neví někdo co s tím?

Odpovědi na otázku

a proč jsi se jako hrabal v BIOSu?

Řídil sem se podle Videa návodu protože když se mí to nainstaloval unebootin tak se snad jde do BIOSu a jde se na first boot a mění se tam USB jenže mě to ne funguje ani tak ani tak nevím si s tím vůbec rády.

Jak se to tedy instaluje?

Abys nabootoval linux, musíš jít do biosu a vypnout Secure boot.

pokud nevíme, co má za PC, tak ani nevíme, zda má vůbec v PC UEFI

Mám slabší PC mám BIOS ód Gigabite nemůže být třeba za staralej? PC sem měl v servisu protože mí odešla základní deska a Hard disk a nemůžu na bootovat ani Linux ani Žádný Windows!

ty vole, to jsou teda informace... Co je tam za procesor? Podle toho se dá jakž takž odhadnout věk - kdyby nic jiného, tak na PC bývá samolepka s nápisem např. "Intel Core i3" nebo "AMD Athlon X2" apod.

Po POST-u stlač klávesu na vyvolanie menu pre zmenu boot zariadenia (u mňa F10), vyber flash a začne bootovať linux. Dočasná zmena boot poradia sa robí mimo BIOSu. Popr. ak to nepôjde, nahoď Xubuntu cez rufus

Ne vždy to jde.Pokud to tazatel myslí s Linuxem vážně, tak tu instalaci musí zvládnout, bude ji pak dělat mnohokrát v různých podmínkách doporučuji nejdřív vyzkoušet flašku někde, kde to ověřeně funguje. Až pokud bude v pořádku flashdisk, tak si začít hrát s BIOSem. Pár (desítek) rebootů a zvládnete vyzkoušet všechny relevantní kombinace nastavení, to prostě musí vyjít Navíc pokud jste začátečník, není od věci nejdřív z počítače odpojit disk se stávajícím OS, o který určitě nechcete přijít. Necháte tam jenom flashdisk a zkusíte všechno možné - už první reboot beze změny nastavení by mohl projít.Až se Xubuntu rozjede, připojte disk, na který budete chtít instalovat, s trochou štěstí ho instalátor uvidí.

Linux je live, nič zao začiatku inštalovať nemusí. Klávesa Fx by mala fungovať a ak nabootuje, flashka je dobrá, resp. linux na nej je nahodený správne. Veľa distier ani nepripája automaticky HDD, takže ani virus by nezničil data (4M linux pripája automaticky, ale ten nemá skoro nikto). Takže HDD sa odpájať nemusí ak nechce skúšať Gparted, ale nemá šajnu čo to je.

To je zase snůška blábolových informací.Xubuntu může být live. Linuxu je celkem jedno, jestli je live. O instalaci jsem nic nepsal. On potřebuje hlavně nabootovat, je mu jedno, jestli live, nebo whatever.Klávesa Fx fungovat nebude, pokud to PC prostě neumí. Třeba Dell T5500 to neumí, a připadá mi to jako poměrně aktuální WS, u které by člověk tuhle funkci očekával.Distro data zničit nemusí, může je klidně zničit uživatel. Aby se této možnosti úplně zbavil, může si disk pro klid duše odpojit. Dokonce i já to občas dělávám, protože jsem se setkal s distribucemi, které si prostě občas udělají své, a buď se nainstalují plně automaticky bez odsouhlasení, nebo instalátor obsahuje bug a nainstaluje si to jinam.

Obojí sem zkoušel ale ani jedno ne funguje

"tak sem čekal i půl hodiny a žádná instalace se nepustila"Jen tak mimochodem, povedlo se ti to vůbec nabootovat? Z toho cos napsal se nedá nic poznat.

Ano nabootoval pak se mí jen na četla černá obrazovka a byly na ní znáky a čekal sem a nic se ne konalo! Nevím v čím může chyba

najelo boot menu toho live usb? Něco jako:http://runeman.org/intro-ubuntu/images/unetb...

Ne ukazuje mí jen nějakéj vendor a vyjedou mi všechny porty a nějaký čísla A píše mí to Please Install Xpress Recorvery2 from GIGABITE CD Title.Press key to Continue

Aha, takže jsi nenabootoval vůbec nic. Máš tam něco jako:"Press F10 to enter boot menu"?Nemusí to být zrovna F10, liší se to podle kompu, ale pokud to zmačkneš, tak se dostaneš do nabídky, z čeho se má bootovat a tam vybereš usb (ten flash disk musíš mít zapojený).Jo a pořád ještě nevíme, co že to je jako za PC. Protože jestli je to nějaká stará plečka s jednojádrovým Athlonem, tak ta ani z usb bootovat nemusí umět.

No je to stary křap mám ješte od intel pentium takhle sem to už dělál 1.000 krat takhle mí to vubec nefunguje nevím zda to děla procesor nebo bios nebo chybějíci ovladače bohužel je jednojadrovy mám ho už 8 let a mám tam original windows vista ale už se ani nejde nainstalovat Jen upgradovat na windows ultimate jenže mí to vyjede do microsoftu a vyžaduje to windows 10 ale ani ta 10 nejde nabootovat tak já nevim jestli ho mám teda zase vratit nebo vyměnit hadware?

kruci buď proboha konkrétnější, tohle je na nic. Jaký windows s tím počítačem byl oficiálně dodaný? Jestli je to notebook tak se obtěžuj sem napsat přesný typ - vždycky je to někde napsané, pokud desktop, tak u značkového jde taky zjistit typ.Ono je hodně důležité, jestli je to z dob Win XP, nebo jestli na tom třeba dřív byla Vista.

Nedokážeš dať fotky na postimage.org napr.??? Na webnode by sme museli mať meno a heslo

Tohle se mí ukazuje pořad

To je výpiz zariadení, ktorí vidí BIOS. Ďalej neukazuje nič? Skús F8, alebo nejakú F klávesu. PC by Ti mal dať zoznam zariadení, napr. HDD, SSD, DVD, USB1, USB2... Vyberieš to svoje a nabootuje. Ak nepôjde, skús rufus

A jak to mám udělat přes rufus?

Rufus nevyřeší to, že nejsi schopen říct PC, aby nabootoval z usb!!!

http://s33.postimg.org/ie1b1lu6n/Bez_n_zvu.jpg http://s33.postimg.org/luk4ccqdr/Bez_n_zvu1.jpghttp://s33.postimg.org/t07qkfr0v/Bez_n_zvu3.jpg tu jsou přime informace o mem pc co tedy dělám špatně? ten bios prostě nevyhleda ten přimy soubour z usb já važně už nevim co dělat?

Skus pouzit iny USB flash drive. Nejaky 4GB starsi kludne.

Doska by boot z USB mala podporovať. P35 a ICH9 mám aj ja. U mňa funguje klávesa F10 pred bootom. Skús. Ak ani potom nepôjde, vadná inštalácia na USB

To mi tak pripada, ze ma poskodeny BIOS, ked to ponuka recovery, preto nemoze ani bootovat :)

osobně tipuju, že akorát přehodil boot z HDD na něco co považoval za usb a ono to teď nebootuje z ničeho...

U mé základní desky GA-EP35-DS3R to funguje takto:- restartuji PC s vloženým USB-čkem- mačkám "Delete" (do BIOSu)- 3ipka dolů na "Advenced BIOS Features" + Enter- "Hard Disk Boot Priority" + Enter, sjedu na "USB-HDD0, dám tl. + (USB-čko bude na 1. místě)- zmáčknu F10 (Save) a nechám nabootovat.- pro vrácení Bootování z HDD, vybrat USB-čko, zpět do BIOSu, vrátit na 1. místo bootování z HDD

Ano přesně tak sem to dělal ale nic se neinstalovalo jen černá obrazovka a pak se mí restartoval PC a zpátky se mí automatický zapnul BIOS

Aký máš HW?