» Poradna » Programy

Potíže s vytížením procesoru na 100%

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jeden problem. Mám notebook HP ProBook 4530s s procesorem Core i5, 4GB RAM, 640GB HDD a 64-bit OS Windows7Pro. Systém jsem si nainstaloval svůj a použil drivery od HP. Problém je v tom, že když na notebooku pracuji, tak je vytížení procesoru cca 0 - 30%. Po delší době, někdy všach ihned po startu mi vytížení procesoru vyletí na 100% idkyž všechny aplikace povypínám. Notebook se tedy seká a pomalu reaguje. Když jej restartuje, je vše zase v pohodě. Když se podívám do správce aplikací a procesů, tak se jako nejvíce vytěžující aplikace objevuje System.exe, dwm.exe, taskmgr.exe, svchost.exe. Počítač zavirovaný není, projížděl jsem jej antivirem (ESET) a dokonce jsem jej také přeinstaloval.

Může to dělat nějaká nekompatibilita aplikace, či další SW? nebo to je HW vada.

Instalované aplikace: MS Office 2010 Student, CodeBlocks, PSPAd, TurboDelphi2006, NEro, Skype, Putty, VisualParadigm, Mozilla,Adobe Reader, FreeCommander a VirtualBox a FileZilla. Podotýkám že vše je legální.

V případě, že mi to zase začne blbnout, udělám foto obrazovky a zveřejním.

Odpovědi na otázku

No jestli tam máte opravdu SYSTEM.EXE tak to skoro jistě bude nějaká havěť. A to že nic neodhalil antivir, ještě nemusí nic znamenat, existuje spousta trojanů, kteří jsou shopni po infiltraci do systému shodit instalovaný antivirový prostředek.

No dobře, ale že by to dělalo někdy hned po startu a někdy až po delší době? To se mi nějak nezdá
Přikládám obrázek http://imageshack.us/photo/my-images/94/proces... ...

Díky za obrázek, takže místo SYSTEM.EXE je tam jenom SYSTEM, což by mělo být v pořádku
Ovšem koukal jsem ža tam běží nějaká 32bit aplikace od Intelu, tuším že Intel Matrix Storage Technology a zabírá 16% takže bych se poohlédl po 64bit veri, případně aktualizoval všechny ovladače. Sám mám HP 4320 v obdobné konfiguraci, vč. grafiky ATI, a nemám sebemečí problém...

Ještě dodám, že mám čistou instalaci 7miček, né žádnou tu jejich předinstalaci s hromadou nepotřebného sw.
Takže čistá instalace + poslední verze ovladačů od HP a již více jak rok mi vše funguje tak jak má.

Ano, jde o čistou instalaci OS, nainstaloval jsem pouze PowerAssistant a Connection Manager

Ještě jsem projel PC ComboFixem, přikládám log.
Může se na to někdo podívat?
http://leteckaposta.cz/404532623...

Nedávno se mi stalo něco podobného a výsledkem byl emil od providera UPC (viz též následující komunikaci):

Vážený kliente,dovolujeme si Vás upozornit, že dne 2011-11-29 19:56:07 prostřednictvím Vašeho počítače / Vašich počítačů došlo k rozesílání počítačového viru. Tím jste narušil provoz datové sítě UPC a porušil Všeobecné podmínky poskytování veřejně dostupných služeb elektronických komunikací společnosti UPC Česká republika, a.s. (dále jen „Všeobecné podmínky“).Abychom předešli dalším negativním důsledkům, provedli jsme na Vašem internetovém připojení v souladu s Všeobecnými podmínkami omezení, která mají dalšímu šíření virů zabránit. V tuto chvíli máte povolenu komunikaci pouze na portech 80 (http), 443 (https), 110 (pop3), 25 (smtp), 143 (imap), 53 (dns), 67 a 68 (dhcp).Věříme, že k této nepříjemné události došlo neúmyslně a bez Vašeho vědomí. Většina virů je rozeslána zneužitím počítače v důsledku jeho nízkého zabezpečení. Dovolujeme si Vám proto připomenout kroky, které je třeba pro zabezpečení vašeho počítače učinit, aby byla v budoucnu co nejmenší pravděpodobnost napadení a zneužití Vašeho počítače.1) Nainstalovat všechny bezpečnostní záplaty Vašeho operačního systému (např. pro operační systém Windows na stránce: http://www.windowsupdate.com)2)... Zkontrolovat Váš počítač klasickým aktualizovaným antivirovým programem (např. UPC SmartGuard, Norton Antivirus,Avast, AVG...)3) Prověřit Váš počítač programem na vyhledávání různých quot;červů nebo tzv. spyware quot;. Mezi nejpoužívanější programy patří Ad-aware, SpyBot a UPC SmartGuard.4) Nadále Vám doporučujeme používání firewallu.Jakmile provedete výše doporučená bezpečnostní opatření či jiným způsobem zabezpečíte Váš počítač informujte nás prosím prostřednictvím kontaktního formuláře, který najdete na http://web.upc.cz/klpoz/cz/... a poté Vám bude řádné připojení obnoveno.Nejste-li spokojen s Vámi prováděným standardním zabezpečením a doposud používanými systémy, doporučujeme novou službu na ochranu Vašeho Ukázat celý příspěvek

Opět zdravím. Tak jsem ze zoufalství znovu přeinstaloval operační systém, a vytížení procesoru se projevuje znovu. Naformátoval jsem kompletně celý disk včetně nových oddílů.
http://leteckaposta.cz/314028045...
v odkazu je seznam nainstalovaných aplikací. Snad to nebude HW závada, protože bych musel NTB dát na reklamaci a ta trvá až měsíc. Také nevím jak bych to vysvětlil, protože se to někdy objeví hned a někdy po dělší době. Schválne jsem nainstaloval čisté ovladače bez jakéhokoliv dalšího SW. Už si nevím rady.
Na ntb jsem nainstaloval nejnovější ovladače ze stránek výrobce - http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/So... ...
Má někdo nějaký nápad, jak případ dále řešit?
Předem dííky

optimální řešení vašeho problému je REKLAMOVAT NTB !!!!!