» Poradna » Windows (a jiné OS)

Posouvání kolečkem myši v neaktivních oknech (Excel zlobí)

Situace: na celý displej mám zobrazené pdf (PDF-XChange Viewer), na půl monitoru sešit Excelu. Ještě donedávna mi fungovalo, že ačkoli byl Excel aktivní, tak pokud jsem najel nad pdf (tedy neaktivní okno), přesto kolečko myši posouvalo obsah v neaktivním okně. Nedávno se tohle chování změnilo a nyní kolečko myši posouvá obsah v aktivním okně ať je kdekoli. Mám Win10 Pro 1607 a v nastavení Windows je jasně navoleno, aby se posouval obsah NEAKTIVNÍHO okna. Přesto tomu tak není. Nejspíš je to nastavení Excelu, protože při kombinaci jiných oken (Chrome, Zotero) funguje to správné nastavení. Netuší někdo, kde co v Excelu zaškrtnout, ať se zase chová jak má?

Odpovědi na otázku

Může to být aktualizací OS. Aplikace které zlobí přeinstaluj v případě, že mají možnost opravy, pak oprav.