Posílání fotek e mailem

nemůžu odeslat fotky,trvá to strašně dlouho a nakonec se to stejně nepovede,jsem začátečník,prosím o pomoc

Odpovědi na otázku

Fotky e-mailem se posílají stejně jako jakýkoliv jiný soubor. Rozhodující pro posílání je však délka souboru. E-mail není určen na přenášení souborů stovek KB nebo MB. Navíc pokud posíláš někomu takový "balíček", zjisti si nejdříve velikost jeho poštovní schránky. Někdo může mít schránku o velikosti 1MB, jiný třeba 10MB. Obrázky které posíláš je nejlépe převést do formátu JPG, aby délka souboru se co nejvíce zmenšila.

Taky je dobry vedet, ze jakykoli binarni soubor, ktery se posila mailem se mu specialne zakodovat a to kodovani zvysi jeho velikost asi o tretinu.

Na přenášení většího množství dat (jako jsou třeba obrázky) je nutno použít jiný způsob, než je zasílání pomocí e-mailu. Doporučuji například službu http://www.mujdisk.cz/ nebo něco podobného. Je nutno vzít v úvahu, že posíláním gigantickým příloh se může nejen totálně ucpat pošta, ale i sesypat poštovní server - znám takový případ přímo tady u nás.

Nebo si založit vlastní free-web-stránku, programem pro vytváření obrázkových archivů takovou stránku vytvořit (spolu s náhledy a odkazy) a pak to celé pomocí FTP dát na web ať si to zájemce stáhne jak chce a kdy chce. Solidní poskytovatelé dávají 10MB prostoru (to na JPG bohatě stačí), umožňují zaheslovaný přístup na určité stránky (to aby tam nelezl někdo kdo tam nemá co dělat), mají FTP přístup (snadné posílání a stahování dat) a třeba taky guestbook (tam si zájemce může napsat, co už má stažené a co chce nového). Posílání fotek majlem je nesmysl, stojí to spoustu času a příjemci to může nadělat pěknou paseku.