Porovnání procesorů.

Intel Core i7 5700hq Broadwell vs AMD Quad Core A10-7800Prosil bych radu, který z nich je lepší, děkuji

Odpovědi na otázku

Delas si srandu? Jasne ze je to AMDčko lepsi..

ehm no nič, ja tam pajcnul link omylom, miesto vyhľadávania. každopádne to bol hneď prvý odkaz v googli.

Tyo, možná se pletu, ale jeden je notebookovej a druhej je stolní. Podle mě to je skoro nereálné srovnávat, u té A10 (případně A8) je hlavní prim výborná integrovaná g. karta, u té i7 hlavně počet jader, výkon ale hlavně, je to mobilní cpu... A taky, v jakém kontextu srovnávat ? Na hry, na práci, na hlučnost, odběr, teploty, cena, technologie, int grafikou... ?Srovnej Lamborhini, orla, Land Rover a ponorku...

predpokladajme, že sú to notebookové cpu oba.ale aj keby bolo amd desktopové, podľa userbenchmark je stejne intel výkonnejší. nuž hej, ak nevieme využitie...keď to chce na hry, tak ntb s i7 môže byť bez grafiky a amd s dedikovanou k tomu, tým pádom by sa na hry viac oplatil ten druhý.

nepleteš se ...

Pochop moje zmatení, kdy srovnávat 7i HQ mobilní cpu se stolní Kaveri (FM2+ myslím) je prostě u mě fakt velice podivný dotaz, proto v tom hledám záludnost...

záludnost není to správné slovo ... spíš blbost ...

Zkus se podívat na https://cpubenchmark.net/ a zjisti si, který je výkonnější.

Jedině Intel náročnější SW je optimalizován pro něj. Srovnávat NB i7 s CPU do stolní mašiny mi připadá jako, že o tom moc nevíš. Pokud chceš dobře pařit (hrát) pak určitě volit stolní mašinu a 6c Intel:Intel Core i7-5820Khttps://www.alza.cz/intel-core-i7-5820k-d2147... a k němu herní desku plus grafiku. Parametry jakéhokoliv Intel CPU se zjišťují zde:http://ark.intel.com/products/82932/Intel-Core...