Porovnani procesoru X4 vs X2 kolem 2000Kc

Lepsi je AMD Athlon X4 860K nebo AMD FX 4300 vs. Intel Pentium G32584 jadra proti 2 jadrum, vse kolem 2000KcPC ma byt jak na internet, tak hry. Nechci dat do procesoru vice+ grafika adekvatni?Navrha 750 Ti , nebo utahne i gtx 950/960/ AMD r9 380

Odpovědi na otázku

G3258 je ti dnes k ničemu, Intel prakticky zamezil taktování tohoto CPU na levnějších deskách (mám ho, takže vím o čem mluvím - po upgrade na nejnovější bios desky si ho můžu narvat po stránce overclocku do špic).Šel bych proto radši do Intel Pentium G4400 (s1151) nebo Intel Pentium G3460 (s1150).

Jasne a co ty co jsem tam psal ja ty procesory.Myslim ze G 4400 skylake neni za 2000K preci.4 jada jsou asi lepsi ne u AMD.

Z tech tri je pro hry nejlepsi Pentium. A i ja bych sel do Intel Pentium G3460.

A krome toho, z toho Pentia muzes kdykoliv prejit na i3, i5, i7, treba na nejake bazarove. Z nejakeho Athlon X4 860k neprejdes vubec nikam (a to ani dnes)

Diky za rady, jen jsem chtel tak ze bych nikam uz neprechazel, potom stejne uz lecos neni komaktibilni.

Omlouvám se za offtopic, ale takhle půvabnou zmršeninu slova kompatibilní jsem ještě neviděl :) Jinak bych šel rozhodně do Pentia. Víc jader není víc adidas.

A s tím přechodem po čase bych se být tebou nebál. Procesory zas až tak úžasně výkonově nestoupají a hlavně to je součástka která má opravdu vysokou životnost. Dneska ještě v pohodě koupíš bazarové Core 2 Quad, novější zcela bez problémů.

No a jakou grafiku k tomu, aby to bylo s tim procesorem Ok.

Šel bych do Pentia. Je to sice jen 2jádro, ale je potřeba si uvědomit, že ta AMDčka nejsou v žádném případě plnohodnotná 4jádra. Jsou to 2 dvoujádrové moduly, co v rámci 1 modulu sdílí mezi jádry dost procesorových prostředků, tak to lze svým způsobem považovat za jen cosi jako 2jádro s hyperthreadingem.

Grafiku si vem jakou chceš. Ta Pentia nejsou žádná ořezávátka, pokud nebudeš vybírat mezi hig-endovými grafikami, tak to ukrmí všechno...

nechápem načo si upgrade-oval BIOS. Nešlo niečo? S predchádzajúcim BIOSom stačilo odinštalovať update a mohol si mať G3258 pretaktovaný

Tak asi pentium je nej g 4520 ale ta cena hruza, potom g 4500, taky drahy, nebo nesehnatelny taky zato 4460 ma 3.6 frekvenci, ale pamet je 3 Mb to je taky malo.

No neni to tak uplne pravda, taktovat lze porad i na deskach a cipsetem H81 a P67. Je ovsem nutno provest par uprav ve windows. U windows 10 Je třeba spustit Win10 na nepřetaktovaném procesoru, potom soubor mcupdate_GenuineIntel.dll ve složce Windows\System32\přejmenovat například na mcupdate_GenuineIntel.dll.bak, já jsem to provedl pomocí prográmku Unlocker 1.9.2. Potom jde již normálně taktovat jako předtím. Zatím žádný další update win10 soubor nezměnil ani nenahradil, takže přetaktování funguje perfektně.Taky při instalaci win10 je třeba mít procesor nepřetaktovaný jinak nastane opakovaný reboot. U Win7 je to jednoduší, stačí odinstalovat doporučenou aktualizaci KB 3064209 z měsíce červenec 2015. Přeju hodně muziky na pentiu, mě jelo na Asus H81M-PLUS na 4,6 GHz při 1,28V a s chladičem SilentiumPC Spartan PRO HE924 naprosto stabilně.