» Poradna » Programy

Porouchana FAT32???

Mám problém Mám 80GB disk(WD800BB, rozdělený na C:(20GB),D:(30GB),E:(30GB)Nejde mi projet scandiskem disk C: , drzi se to na jedine carce,a pak to skoci odznova a furt  to samé. Rezidentní programy nejsou spusteny žádné(nouzový režim), tak nevim jestli je špatná FATka. Když disk zformátuju vytvoří se i nová FAT nebo ne? Pokud bych chtěl Dát WIN XP jde zformátovat jen disk C:, nebo mi formát (NTSF) zformátuje celý disk, může tento problém nějak ovlivnit životnost nebo funkci HDD? díky moc všem

Odpovědi na otázku

Zkus nabootovat z bootovací diskety Win98 a zpustit Scandisk z ní, tam máš opravdu jistotu, že nic na pozadí neběží. Sformátováním disku se FAT vytvoří, takže pokud tam nemáš důležitá data, určitě to problém vyřeší. Formátování obecně pracuje jenom s jedním diskovým oddílem, nezničí ti zbytek disku. Nejlepší by asi bylo odstranit tu C: partition v Partition Magicu a vytvořit místo ní novou NTFS. Životnost disku formátování samozřejmě neovlivňuje, z hlediska disku je to úplně normální zápis.

ČusFAT 32 kontroluju, opravuju a vytvářím, softwarem Partition Magic 7. Vřele doporučuju provádět kontrolu s ním. HDD občas otestuju s SeaTools Disc Diagnostic Software. To je soft od výrobců HDD Seagate. Diagnostikuje stav HDD exceletně. Kdyby ti formátováním odešel disk do věčných lovišť, tak si nic jinýho nezaslouží než voddělat.

A ked som disk testoval cez Partition Magic 8 a nacita mi disk E,ale pri cekovani mi vypise:Error #2001 FAT copies are not identicalError #2003 File size does not match FAT allocation for filenevies s tym pomoct.............pleassss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

nezávazně, pouze další názor: zkusil byl nedokumentovaný příkaz - c: fdisk /mbr     Čímž se přepíse FAT tabulka zálohou a většina problémů se vyřeší.

Tenhle nedokumentovaný příkaz je na přepsání MBR, tj. master boot sektoru, standardní zaváděcí rutinou, rozhodně neopravuje FATku!

Taky pouzivam Partision Magic ale nefunguje vubec konmtrola, to same co v scandisk, me by zajimalo, jestli po prikazy format  c:, vytvori i novou fat pro disk c, nebo ji musim kompletne yrusit, protoze mam ten disk rozdeleny na 3 disky c,d,e a na tech dvou mam data ktera nechci mazat, a pri zruseni cele fatky bych musel vse ozelet