Porada s Mikrofonem

Ahoj, přemýšlím o mikrofónu jménem Oneconcept mic-700, ale potřeboval bych poradit se zvukovkou ( za rozumnou cenu) nebo jestli existuje jednodušší cesta nějaké redukce nebo tak, díky všem za ochotu a rady díky.

Odpovědi na otázku

Pokud nemáš 20 let starý počítač, tak nějaká zvukovka je vždy součástí základní výbavy. Vlastně dnes nemáš šanci koupit počítač bez zvukovky.

Nech si doporučit v obchodě ... potřebuje napájení 48V a XLR.

Právě jsem se chtěl zeptat taky na doporučení, jelikož se vůbec nevyznám a zeptal jsem se už 3 obchodů a žádná odezva, ale díval jsem se a našel jsem Lexicon Alpha a podle parametrů by měla sedět, ale nevím jak to s ní je, protože s tím nemám žádné zkušenosti a nerad bych hned šel zboží vracet, jinak díky za radu.

Pokud se nepletu, tak Lexicon Alpha nemá 48V fantomové napájení.

Oprava: Podle specifikací oneConcept Mic-700 nevyžaduje 48V fantomové napájení, takže by doopravdy měla stačit normální integrovaná zvuková karta s 3.5mm jack mikrofonním vstupem. Co se týče lepších zvukových karet, tak Lexicon Alpha by měla být dostačující. Bude mít lepší kvalitu nahrávaného zvuku než integrovaná zvuková karta, jak velký rozdíl to bude lze zjistit pouze pokusem. V případě, že není absolutně nutné aby byl mikrofon připojitelný přes 3.5mm jack/XLR (mix board apod, ext. zvuková karta), by bylo asi lepší koupit dobrý USB mikrofon (AUNA 900B, Blue Yeti, Rode NT-USB; v pořadí od nejlevnějšího), a neřešit externí zvukové karty.

Tak jsem se rozhodnul, že nakonec ho vezmu tak už ho mám doma, ale jakmile ho zapojím chci zkusit jak mikrofon jede tak je tam strašný šum a i přes maximální hlasitost a +30db je mikrofon strašně potichu tak já nevím co teď zase

a ještě chci dodat, že mikrofon jde slyšet jen na levém sluchátku.